Środa, 22 listopada 2017

Schetyna: PO powstrzyma marsz partii rządzącej w stronę państwa totalitarnego

Opublikowano: 21 października 2017 11:04:43
Podziel się i skomentuj

Od rana w Łodzi trwa pod hasłem „Polska samorządna" konwencja samorządowa Platformy Obywatelskiej. Wśród ok. tysiąca jej uczestników brakuje prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz. Delegaci mają przyjąć m.in. nowy statut partii.

Schetyna: PO powstrzyma marsz partii rządzącej w stronę państwa totalitarnego

Przewodniczący PO, Grzegorz Schetyna, zapewnił że partia gotowa jest na wybory samorządowe, parlamentarne i prezydenckie.

- Ten wyborczy maraton nie jest podobny do żadnego po roku 89. Dziś nie chodzi o zwykłą konkurencję między partiami politycznymi. Dziś tak, jak kiedyś, walczymy o przyszłość Polski. Polski opartej na wolności, własności prywatnej i na samorządności. Musimy tej Polski bronić przed tymi, którzy chcą odbudować PRL. Państwo partyjnej nomenklatury, które kontroluje i chce odbierać nam wolność - stwierdził Schetyna. - Obrona samorządności to pierwszy front, na którym PO powstrzyma marsz partii rządzącej w stronę państwa totalitarnego.

Szef PO uważa, że Prawo i Sprawiedliwość można powstrzymać poprzez współpracę liberalnej opozycji. Według opublikowanego w tym tygodniu sondażu IBRIS na zlecenie Radia Zet, hipotetyczna Zjednoczona Opozycja (PO, Nowoczesna, PSL) mogłaby wygrać wybory parlamentarne.


Podziel się i skomentuj