Środa, 22 listopada 2017

Kaczyński: Czytałem aneks WSI. Lepiej będzie, jeśli nie zostanie opublikowany

Opublikowano: 21 października 2017 06:43:20
Podziel się i skomentuj

Powstały na zakończenie prac komisji weryfikacyjnej już przed dekadą specjalny tajny aneks do raportu o WSI nie zostanie jednak najprawdopodobniej ujawniony opinii publicznej. Liderzy partii rządzącej wymigują się od jego publikacji.

Kaczyński: Czytałem aneks WSI. Lepiej będzie, jeśli nie zostanie opublikowany

– Prezydent i prezes stoją na stanowisku, że nie na potrzeby ujawniania tego aneksu. W tej chwili nie ma takiej konieczności – tak po spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim, powiedział rzecznik głowy państwa, Krzysztof Łapiński.

„Gazeta Polska” poinformowała, że w czasie zjazdu klubów "GP" w Spale jaki odbył się przed tygodniem, Jarosław Kaczyński stwierdził:

– Ja należę do nielicznych ludzi, którzy czytali aneks. Naprawdę lepiej będzie, jeśli nie zostanie opublikowany. To jest moje głębokie przeświadczenie.

Późno w nocy Ministerstwo Obrony Narodowej wydało komunikat, w którym czytamy:

- Nawiązując do dzisiejszej wypowiedzi (20.10.2017 r.) rzecznika Prezydenta RP pana Krzysztofa Łapińskiego szef SKW informuje, że Trybunał Konstytucyjny orzeczeniem z dnia 28.06.2008 r. nie zgodził się na publikację Aneksu do Raportu WSI. Zastrzeżenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczyły przede wszystkim publikacji nazwisk osób odpowiedzialnych za nieprawidłowości oraz prawa tych osób do odwołania się od decyzji Komisji Weryfikacyjnej. Równocześnie Szef SKW przypomina, że w czerwcu br. zwrócił się do Prezydenta RP Andrzeja Dudy o przekazanie do SKW Aneksu, a nie o jego publikację. Wynika to z obowiązków ustawowych nałożonych na SKW, w tym m.in. z przejęcia przez tę Służbę zadań Komisji Weryfikacyjnej po jej rozwiązaniu.

Podziel się i skomentuj