Poniedziałek, 23 października 2017

"Koalicja Antyfaszystowska" planuje blokadę Marszu Niepodległości

Opublikowano: 13 października 2017 08:48:26
Podziel się i skomentuj

Nigdy do tej pory im się to nie udało, ale lewacy wierzą że wreszcie w bieżącym roku uda im się przeszkodzić przemarszowi tysięcy polskich patriotów. Dwa dni temu w Warszawie rozpoczął się proces osób, które usiłowały przerwać na Krakowskim Przedmieściu marsz ONR po kongresie tej organizacji w kwietniu tego roku.

"Koalicja Antyfaszystowska" planuje blokadę Marszu Niepodległości

Pod gmachem sądu zorganizowana została pikieta.

- Polskie władze wolą chronić faszystów i pozwalać im demonstrować w samym sercu Warszawy - miasta, które wyjątkowo ucierpiało z rąk idoli polskich narodowców. Solidaryzujemy się z oskarżonymi osobami i zapewniamy, że będziemy wspierać każdą formę oporu przeciwko faszyzacji przestrzeni publicznej. Nawet w III Rzeszy, gdzie skrajni narodowcy przejęli władzę, nie ustały akty oporu, choćby przypłacane życiem, od propagandowych akcji Białej Róży, po zbrojne zamachy na Hitlera. Po każdej porażce nacjonaliści podnosili łby, tylko po to, by znów natrafić na silny opór społeczny. Dlatego wierzymy, że i tym razem, kwestią zwykłej przyzwoitości jest głośno protestować i czynnie stawiać opór nienawiści – usłyszał reporter "Onetu" od jednego ze zgromadzonych - Tadeusza Zinowskiego z kolektywu Syrena.

- Stopień zaawansowania zjawiska, jakim jest zalewanie Polski brunatnym syfem, rasizmem, ksenofobią, wrogością wobec wszystkiego, co inne religijnie, etnicznie i kulturowo, wrogością wobec innych poglądów, orientacji seksualnej i wszelkiej obcości, swobodnie definiowanej jako wykluczenie z praw i przywilejów, w szczególności konstytucyjnych, jest po prostu przerażający. Zwłaszcza że to wszystko dotyczy już nie tylko przestrzeni publicznej, ale też sfery administracji lokalnej i centralnej. Ta Koalicja Antyfaszystowska budzi we mnie ostatnią nadzieję. Gdyby nie powstała, to moglibyśmy już właściwie iść na ryby i przestać indywidualnie się tym zajmować. Na szczęście jest – dodał Rafał Suszek z Obywateli RP.

W skład powstałej w tym tygodniu Koalicji Antyfaszystowskiej "Zmowa Milczenia" wchodzą m.in. Antifa, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Uniwersytet Zaangażowany, Obywatele RP oraz reprezentanci niektórych mniejszości narodowych (na pewno żydowskiej). Zapowiedziano również nasilenie działań w kierunku delegalizacji organizacji narodowych, zwłaszcza Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej.

Podziel się i skomentuj