Poniedziałek, 23 października 2017

Poseł Rzepecki ma dołączyć do klubu Kukiz'15

Opublikowano: 13 października 2017 06:42:36
Podziel się i skomentuj

W środę zapadła ostateczna decyzja władz Prawa i Sprawiedliwości odnośnie przyszłości "krnąbrnego" parlamentarzysty, Łukasza Rzepeckiego. Decyzją gremiów decyzyjnych z Nowogrodzkiej został on wykluczony z klubu.

Poseł Rzepecki ma dołączyć do klubu Kukiz'15

Rzepecki znalazł się na celowniku swoich klubowych kolegów i koleżanek już w lipcu, kiedy z mównicy sejmowej zaatakował pomysł rządu o podniesieniu opłaty paliwowej. Skonsternowani zachowaniem swojego posła starsi parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy wówczas jeszcze mu odpuścili, gdyż projekt nie wszedł w życie. Jednak za drugim razem nie byli już tak wyrozumiali. Łukasz Rzepecki nie pojawił się na głosowaniach nad ustawą o Sądzie Najwyższym, co więcej wciąż powtarzał mediom, że jego lojalność wobec wyborców zobowiązuje go do postępowania w myśl danych obietnic, a nie realizowania z góry narzuconych przez Nowogrodzką pomysłów. W efekcie młody poseł musiał pożegnać się z dotychczas reprezentowaną formacją.

Jednak jak donosi portal 300polityka.pl, Rzepecki niedługo będzie "posłem niezrzeszonym", gdyż jeszcze dzisiaj pod swe skrzydła przygarnąć ma go Paweł Kukiz. Młody parlamentarzysta zostanie 33. parlamentarzystą klubu Kukiz '15.

Podziel się i skomentuj