Poniedziałek, 23 października 2017

Przedstawicielka Akcji Wyborczej Polaków na Litwie została wicemerem Wilna

Opublikowano: 12 października 2017 16:18:09
Podziel się i skomentuj

Po decyzji rady samorządu Wilna o odwołaniu z funkcji wicemera przedstawiciela konserwatystów, Valdasa Benkunskasa, wczoraj nową wicemer została Edyta Tamošiūnaitė z Akcju Wyborczej Polaków na Litwie – Związek Chrześcijańskich Rodzin (AWPL-ZChR).

Przedstawicielka Akcji Wyborczej Polaków na Litwie została wicemerem Wilna

Polka od 48 radnych obecnych na posiedzeniu otrzymała 42 głosy. Nowa wicemer zajmie się kwestiami oświaty i energetyki.

- Jestem wdzięczna AWPL-ZChR, która jest przykładem uczciwej i odpowiedzialnej polityki, za to że delegowano mnie na to ważne stanowisko. Na dzień dzisiejszy mieszkańcy Wilna czekają na konstruktywną pracę i dobre decyzje na rzecz miasta. Jestem gotowa do kompetentnej, odpowiedzialnej i uczciwej pracy oraz spełnienie pokładanych oczekiwań. Szczególna uwaga będzie poświęcona dla obrzeży Wilna, doskonaleniu infrastruktury przy placówkach oświaty oraz zakończenie procesu zwrotu ziemi - powiedziała Tamošiūnaitė, cytowana przez "Głos znad Wilii".

Edyta Tamošiūnaitė jest absolwentką filologii litewskiej Uniwersytetu Wileńskiego oraz pedagogiki Wileńskiego Uniwersytetu Pedagogicznego. Od 2007 do 2013 r. pracowała w administracji samorządu Wilna. W latach 2013 - 2014 piastowała stanowisko wiceministra edukacji i nauki z rekomendacji Akcji Wyborczej Polaków na Litwie.

Podziel się i skomentuj