Poniedziałek, 23 października 2017

Jasna Góra: Premiera książki Wojciecha Sumlińskiego „Ksiądz. Historia zawierzenia silniejszego niż nienawiść i śmierć”

Opublikowano: 16 października 2017 12:34:03
Podziel się i skomentuj

Szanowni Państwo – Drodzy Czytelnicy

Mamy przyjemność i wielki zaszczyt zaprosić Was na premierę najnowszej książki Wojciecha Sumlińskiego pt. „Ksiądz. Historia zawierzenia silniejszego niż nienawiść i śmierć”, stanowiącą zapis nieprawdopodobnie prawdziwych wydarzeń - a zupełnie nieznanych opinii publicznej - związanych z osobą księdza Stanisława Małkowskiego, ujawniających szereg wstrząsających tajemnic i odpowiedzi na pytania pozostające dotąd bez odpowiedzi. To historia inspirująca i niepokojąca, historia człowieka pokoju, człowieka wojny, człowieka zawierzenia – historia księdza, który pomimo wyroku śmierci, prześladowań i zakazu odprawiania Mszy Świętej, pozostał wierny Kościołowi i prawdzie.

Jasna Góra: Premiera książki Wojciecha Sumlińskiego „Ksiądz. Historia zawierzenia silniejszego niż nienawiść i śmierć”

To nie przypadek, że wydarzenie to organizujemy 19 października, w rocznicę uprowadzenie księdza Jerzego Popiełuszki, dla którego ksiądz Stanisław Małkowski był najbliższym przyjacielem. Nie jest także dziełem przypadku, że na miejsce spotkania obraliśmy Częstochowę, duchową stolicę Polski, z której głos zawsze docierał głębiej i dalej, niż z jakiegokolwiek innego miejsca w kraju.

Z tego miejsca, tego dnia, na kanwie wydarzenia, w którym udział wezmą bliscy i przyjaciele obu kapłanów, raz jeszcze pragniemy zaapelować o prawdę, która jest kolejną ofiarą zbrodni popełnionej na księdzu Jerzym Popiełuszce. Nasz apel sformułujemy w formie petycji i przekażemy przedstawicielom najwyższych władz.
Od trzydziestu lat w sprawę morderstwa, które stało się fundamentem III RP – bo to na jego kanwie zawarto szereg paktów i układów z udziałem najważniejszych osób w państwie - wpisywane są kłamstwa i fałsz. Prokurator Andrzej Witkowski, który dwukrotnie prowadził śledztwo w tej sprawie i dwukrotnie w kluczowym momencie był od niego odsuwany, zdobył dowody, że w zbrodnię, której ofiarą padł kapelan Solidarności oraz w jej następstwa, uwikłani są bardzo wpływowi ludzie. Inni bardzo wpływowi ludzie od lat nie chcą dopuścić do jej wyjaśnienia, gdyż obawiają się, że złamią zmowę milczenia i spowodują lawinę.

Prokurator Witkowski złożył publiczną deklarację, iż po przywróceniu śledztwa w pół roku wykaże prawdę o tej najgłośniejszej i zarazem najbardziej tajemniczej zbrodni ostatnich kilkudziesięciu lat oraz o wszystkich wydarzeniach, które sie z nią wiążą. Wciąż zatem istnieje szansa na poznanie całą prawdy o sprawie, która nie jest historyczną, lecz czymś, co wciąż trwa - a tym samym szansa na odzyskanie naszej najnowszej historii w prawdzie. Tylko konsolidacja i współdziałanie szeroko rozumianych środowisk, którym ta sprawa nie jest i nigdy nie była obojętną, pomoże osiągnąć ten cel. Wierzymy, że w drodze do jego realizacji będziecie Państwo z nami.

Wydarzenie rozpoczynamy o godzinie 15 30 mszą świętą w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bozej na Jasnej Górze – Premiera książki pt. „Ksiądz” - oczywiście z udziałem księdza Stanisława Małkowskiego - oraz podpisywanie petycji w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II przy ulicy Jagiellońskiej 67/71 o godzinie 17 30.

- Zespół Wydawnictwa WSR

Książki W. Sumlińskiego zakupić można na stronie sumlinski.com.pl KLIK!!!!

Podziel się i skomentuj