Poniedziałek, 23 października 2017

"...jnia Niepospolita" - Gretkowska proponuje nową, skandaliczną nazwę dla naszego państwa

Opublikowano: 10 października 2017 16:19:56
Podziel się i skomentuj

- "Rządzi nami Kościół i patriarchat, proponuję więc zmienić nazwę na **jnia Niepospolita. Pierwsza i jedyna w Unii Europejskiej" – napisała na Facebooku pisarka, Manuela Gretkowska, która już od lat zyskała opinię „skandalistki” i „postmodernistki". Wpis został już usunięty.

"...jnia Niepospolita" - Gretkowska proponuje nową, skandaliczną nazwę dla naszego państwa

Gretkowska w 2007 r. przekształciła ruch społeczny „Polska jest kobietą” w nową partię polityczną – Partię Kobiet. W październiku tegoż roku, po wyborach parlamentarnych, zrezygnowała z kierowania partią, pozostając jej przewodniczącą honorową.

Wypada zacytować kilka wiekopomnych przemyśleń z jej twórczości:

- "Ch... w erekcji to jedyny pion moralny faceta." czy "Kościół nie potrzebuje reklamy; potrzebuje miłości." (z "Namiętnika")

- "Trochę normalności w supermarkecie. Ładuję sery, wodę. Dokładam paczkę papieru toaletowego – ostatnie ogniwo łańcucha pokarmowego. Nic na to nie poradzimy, jesteśmy otoczeni kurtyzanami potrzeb. Reklama to sztuka zrobienia laski szkieletowi." (z "Obywatelki")

- "Nienawidzę niedzieli. Ten poświęcony rosołkiem zaduch. Ludzie wyłażący na spacery ze swoją bezmyślnością. Usprawiedliwieni infantylnością bełkotu, podgrzanego rodzinnym ciepełkiem." ("Polka")

- "Wyjechałam z Polski, żeby uciec z tego „trójkąta bermudzkiego”, bo Polacy żyją w wiecznym trójkącie: Matka Boska, Matka Polka i własna matka, a ojciec na cokole albo w rynsztoku. Mnie to nie interesuje, może jestem półsierotą." ("Silikon")


Podziel się i skomentuj