Poniedziałek, 23 października 2017

Berlińskie Zakłady Komunikacyjne szkolą na kierowców muzułmańskich imigrantów

Opublikowano: 9 października 2017 12:33:50
Podziel się i skomentuj

Berliner Verkehrsbetriebe (Berlińskie Zakłady Komunikacyjne, BVG) przedsiębiorstwo użyteczności publicznej, należące do miasta Berlina a zajmujące się eksploatacją sieci metra (U-Bahn Berlin), tramwajów (Straßenbahn Berlin) i autobusów (Bus) szuka nowych kierowców.

Berlińskie Zakłady Komunikacyjne szkolą na kierowców muzułmańskich imigrantów

- Nadal mamy wystarczającą liczbę pracowników, ale ich średni wiek jest po prostu zbyt wysoki. Kiedy kierowcy przejdą na emeryturę, będziemy musieli szybko ich zastąpić - tłumaczy w wywiadzie dla "Berliner Kurier" rzeczniczka BVG, Petra Reetz.

Młodzi Niemcy za to nie chcą jeździć autobusami. Jak zapewnia Reetz, każdego z kandydatów (pochodzą z Egiptu, Syrii, Iraku i Afganistanu) dokładnie sprawdzono. Zapewnia, że nie są oni związani z żadnymi radykalnymi ruchami, ani nie mają na swoim koncie żadnych przestępstw. Wszyscy przebywają w kraju legalnie i potrafią mówić po niemiecku w stopniu wystarczającym na opanowanie materiały przyswajanego na kursach i zdanie egzaminu. Pierwszych trzynastu kierowców z tej grupy już zresztą jest po egzaminach i obsługuje już berlińskie autobusy miejskie.

Inicjatywa BVG wzbudziła aplauz nawet w kręgach politycznych.

- W ten sposób osiągnięto integrację, która jest modelowa - ocenił ekspert ds. transportu Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD), Tino Schopf.

Podziel się i skomentuj