Poniedziałek, 23 października 2017

Poznajcie Miss i Mistera niemieckiego miasteczka!

Opublikowano: 9 października 2017 11:17:21
Podziel się i skomentuj

Niemcy zmieniają się nie do poznania. Świadczyć o tym mogą również i wyniki konkursów piękności, których finały odbyły się w sobotę wieczorem w Wismarze.

Poznajcie Miss i Mistera niemieckiego miasteczka!

Miasto to, w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie, zapisało się w polskiej historii. Podczas wojny trzydziestoletniej w latach 1628–1632 było bowiem siedzibą „floty wismarskiej” habsburskiej Ligi Katolickiej, której podstawą była stacjonująca tu od 8 lutego 1629 r. polska flota wojenna króla Zygmunta III Wazy. 22 stycznia 1632 r.miasto skapitulowało a cała „flota wismarska”, w tym flota polska, przejęta została przez Szwedów.

Wróćmy jednak do zaskakującego finału wyborów Miss i Mistera tego miasta. Najpiękniejszą mieszkanką Wismaru została 28-letnia studentka, Laura Al-Hadry, zamieszkała na stałe w Kilonii. Aczkolwiek urodziła się w Wismarze. Tak jak wymaga tego regulamin konkursu, posiada obywatelstwo niemieckie. Otrzymali je zresztą już jej rodzice, imigranci z Iraku. 26-letni kucharz Soabre Ouattara również "wyemigrował" z miasta i przyjechał na konkurs z Lubeki. Urodził się jednak w Ghanie, ale od kilku lat jest posiadaczem paszportu Republiki Federalnej Niemiec. Zwycięzcy konkursów kwalifikują się bezpośrednio do wyborów Miss i Mistera Meklemburgii-Pomorza Przedniego, a po ewentualnym sukcesie - całych Niemiec.

Podziel się i skomentuj