Poniedziałek, 23 października 2017

Saudyjski imam: Kobiety nie zasługują na możliwość prowadzenia samochodów, ponieważ mają tylko jedną czwartą mózgu

Opublikowano: 23 września 2017 07:50:12
Podziel się i skomentuj

Kobiety nie zasługują na możliwość prowadzenia samochodów, ponieważ mają tylko jedną czwartą mózgu - orzekł saudyjski imam Sheikh Saad Al-Hidżri. - Mają tylko pół mózgu na początku, kiedy idą na zakupy, a kończą z tylko jedną czwartą”.

Saudyjski imam: Kobiety nie zasługują na możliwość prowadzenia samochodów, ponieważ mają tylko jedną czwartą mózgu

Duchowny jest szefem Wydziału ds. Fatw (islamskich opinii prawnych) w prowincji Assir w Arabii Saudyjskiej. Kontrowersyjna opinia spowodowała jednak potężny gniew wśród wielu obywateli królestwa, do tego stopnia że władze zakazały mu głoszenia kazań, prowadzenia modlitw i innych działań religijnych.

Kobiety nie mogą w Arabii Saudyjskiej samodzielnie decydować o swoim ubiorze, samodzielnie podróżować lub prowadzić samochodu. Aby kupić bilet na samolot, kobieta potrzebuje zgody od partnera. W restauracjach, parkach, szkołach, bankach i w innych instytucjach publicznych obowiązuje segregacja według płci. Zasady te nie obowiązują w kompleksach handlowych i w sklepach. W głośnym procesie 1 grudnia 2014 r. sąd skazał Ludżajn al-Haslul i Majsę al-Mudi na karę dwóch miesięcy więzienia za prowadzenie samochodu. Obie kobiety działały w kampanii popierającej prawo do prowadzenia samochodu przez kobiety.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Węgry: Socjalistyczna opozycja zapowiada rozebranie muru granicznego po ewentualnej wygranej w wyborach
Na wiosnę na Węgrzech odbędą się wybory parlamentarne. Zostało co prawda zatem jeszcze kilka miesięcy, ale zauważyć można, że kampania przedwyborcza coraz bardziej się rozkręca. Ostatnie sondaże dają prowadzenie rządzącemu Fideszowi, ale nie jest to jednak tak duże poparcie jak uzyskała koalicja w 2014 roku.
Więcej...

Nawojski: Niemcy bardzo chętnie podzieliliby się z Polakami odpowiedzialnością za ludobójstwo, którego się dopuścili
Na naszych oczach próbuje się dokonać podmiany ról ofiary i kata, bo jak inaczej interpretować ciągle mówienie o „polskich obozach koncentracyjnych” w niemieckich mediach i przypadkach pojawiania się sformułowań tego typu w podręcznikach szkolnych? Uważam, że bez skutecznego zwalczania tych kłamstw wymierzonych w Polskę za jakiś czas w oczach światowej opinii publicznej Polska będzie widziana jako współodpowiedzialna za wybuch II wojny światowej i zbrodnie popełniane w jej trakcieWięcej...

Przemówienie Romana Dmowskiego na otwarcie zjazdu założycielskiego Obozu Wielkiej Polski
Dzisiejszy stan organizacji naszego życia politycznego, polegający na rozbiciu sił na zbyt liczne stronnictwa, już nie odpowiada uświadomionym szeroko potrzebom chwili, trwa on, że tak powiemy, inercyjnie, jako przeżytek niedawnej przeszłości. Trzeba go zmienić, ale do tego dzieła trzeba przystępować ostroż­nie, żeby nie wprowadzać większej jeszcze dezorganizacji, nie pogrążyć kraju w całkowity chaos polityczny i tym samym nie doprowadzić narodu do zupełnego bezwładu. Trzeba zacząć od budowania, a nie od burzenia.
Więcej...

Podziel się i skomentuj