Środa, 22 listopada 2017

Dziennikarze Wyborczej udawali aktywistów Greenpeace . "To fake news" - broni się Wyborcza. Doprawdy?

Opublikowano: 12 września 2017 07:13:24
Podziel się i skomentuj

Jak pisał wczoraj portal wPolityce.pl "Zapowiadany na dzisiaj protest Greenpeace przed siedzibą ministerstwa środowiska skończył się skandalem. Gdy policjanci wylegitymowali kilkunastu pikietujących, okazało się, że wszyscy byli oni dziennikarzami „Gazety Wyborczej” lub współpracownikami"

Dziennikarze Wyborczej udawali aktywistów Greenpeace . "To fake news" - broni się Wyborcza. Doprawdy?
Fotomontaż

Nie zostało to bez odpowiedzi ze strony Wyborczej, która zarzuciła portalowi braci Karnowskich stworzenie fakenewsa. Jak tłumaczył na Twitterze red. nacz. portalu Wyborcza.pl Roman Imelski:
(...) ręce opadają - nad fakenewsami niepokornych. Coś jak z Autosanem. Było od nas 5 osób, które prowadziły relację na żywo (...)

5 osób do prowadzenia transmisji na żywo? I to na niszową akcję w której udział bierze kilkanaście do kilkudziesięciu osób? Naprawdę sprzedając takiego twitterowego fakeneswa red. nacz. portalu Wyborcza.pl ma nadzieję, że ktoś w to uwierzy?

Do prowadzenia takiej relacji na żywo wystarczy jedna, góra dwie osoby. Jedna trzyma kamerę, druga ewentualnie prowadzi rozmowy. Tak wygląda to w praktyce. Skąd nagle i do czego potrzebne były kolejne 3 osoby?


Informacja portalu wPolityce.pl nie jest zaskakująca o tyle, że dziennikarze z Wyborczej aktywnie angażują się w różnego rodzaju demonstracje antyrządowe. Przypomnijmy, że na łamach Dziennika Narodowego pisaliśmy o ich zaangażowaniu w demonstrację pod Sejmem 21 lipca, gdzie doszło m.in. do ataku na dziennikarkę TVP Info, która została opluta. W tłumie, który otoczył dziennikarkę i uniemożliwiał jej prowadzenie relacji byli m.in. dziennikarze Wyborczej i to nie byli stroną bierną, która "prowadziła relację", ale wręcz podburzali tłum, skandując m.in. "Propaganda" i "Rzuć tę robotę". (Więcej tutaj: Atak na dziennikarkę TVP Info to zorganizowana akcja dziennikarzy związanych z Gazeta.pl, Wyborczą, TVN i Wprost [WIDEO].

Przypomnijmy też, że to przecież Gazeta Wyborcza organizowała blokady Marszu Niepodległości, a jej dziennikarze stawali w pierwszym szeregu tych blokad, co doprowadzało później do eskalacji napięcia i ulicznych starć, jak miało to miejsce w roku 2010 czy 2011.

Zaangażowanie polityczne dziennikarzy Wyborczej jest faktem, tak samo jak udział ich w różnego rodzaju demonstracjach i bynajmniej nie w celu prowadzenia relacji.

--- --- ---
Wspieraj Dziennik Narodowy
Dziennik Narodowy istnieje już 1,5 roku i w tym czasie udało nam się już na stałe zadomowić na medialnej scenie. Teraz czas na dalszy rozwój. Przy wsparciu stowarzyszenia Ruch Wolności chcemy zebrać pieniądze i zainwestować je w budowę naszego kanału YouTube, co wiąże się z zakupem odpowiedniego sprzętu do kręcenia materiałów filmowych i ich montażu. Potrzebujemy również lepszego sprzętu komputerowego dla naszych dziennikarzy. I to jest teraz podstawowy cel naszej zbiórki.
Nazwa: Ruch Wolności
Nr konta: 02 1020 1013 0000 0702 0359 8026
Wpłata tytułem: Wspieram Dziennik Narodowy

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dworzyński: Unia Europejska jest współczesnym imperium kolonialnym a kraje jak Węgry, Polska przeznaczono do łupienia [WIDEO]
Po przystąpieniu do Wspólnoty państw Europy Środkowo-Wschodniej system ten jakoś funkcjonował. Problem pojawił się wtedy, gdy państwa takie jak Węgry, Polska zaczęły nie zgadzać się na wyznaczone sobie miejsce i kwestionować swoją rolę, tej kolonii łupionej przez centralę. Zaczęły one dążyć do równego statusu między takimi państwami jak Niemcy czy Francja a nimi.
Więcej...

Kalinowski: Celem ONR jest Polska rządzona przez Polaków i w interesie Polaków
Cechuje nas silna dyscyplina, hierarchia i pełne zaangażowanie. Nie jesteśmy też demoliberalną partią polityczną która mami ludzi obietnicami. My nie mówimy, że będziemy "dawać", my oczekujemy poświęceń. Może to kogoś odstraszyć, albo wydawać się górnolotne, ale chcemy stawać się lepszymi ludźmi, na każdej płaszczyźnie. Jeśli chcemy zmieniać rzeczywistość w Polsce - to najpierw sami musimy się zmienić.
Więcej...

Wojnę w Syrii bezdyskusyjnie wygrywa al-Assad [WIDEO]
Dzisiaj tj. 11 września w dniu swoich 52 urodzin, Baszszar al-Assad może spokojnie patrzeć w przyszłość. Wojna powinna skończyć się po jego myśli, a powoli można myśleć o odbudowie kraju. Polski rząd za to powinien zainteresować się współudziałem polskich firm w tym dziele.
Więcej...

Podziel się i skomentuj