Sobota, 18 listopada 2017

Pyż: Granica Szegini – Medyka wzięta szturmem. Saakaszwili dotarł do Lwowa [WIDEO]

Opublikowano: 12 września 2017 03:21:34
Podziel się i skomentuj

O 22.30 (w niedzielę) Micheil Saakaszwili lider „Ruchu Nowych Sił” przybył do Lwowa. Na Rynku spotkał go prezydent miasta Lwowa Andrij Sadowyj. Także były obecne setki zwolenników byłego prezydenta Gruzji i gubernatora Odeskiego obwodu. Na lwowskim rynku Andrij Sadowy i Micheil Saakaszwili wygłosili krótkie przemówienia. Obecnie trwa rozmowa między nimi, która rozpoczęła się o 22.50 czasu miejscowego.

Pyż: Granica Szegini – Medyka wzięta szturmem. Saakaszwili dotarł do Lwowa [WIDEO]

W podróży liderowi nowej ukraińskiej partii „Ruch Nowych Sił” towarzyszyła Julia Tymoszenko oraz liczni dziennikarze, którzy próbowali najpierw wjechać na terytorium Ukrainy pociągiem Intercity. Po odmowie wjazdu Micheilowi Saakaszwilemu przez ukraińskie służby graniczne, podróżujący przesiedli się do autobusu i wyruszyli z Przemyśla na Ukrainę.

Póki na przejściu granicznym Krakowiec – Korczowa odbywał się miting zwolenników Saakaszwilego, część jego zwolenników wzięła szturmem przejście graniczne Szegini – Medyka, umożliwiając tym samym wjazd byłemu gubernatorowi Odesy na Ukrainę. Na wideo możemy obejrzeć jak wszystko się działo

Na razie przejście graniczne między Polską a Ukrainą jest zamknięte do odwołania. Sytuacja jest związana z nieprawnym przekroczeniem granicy przez setki osób, które dosłownie przeniosły Saakaszwilego na rękach na teren Ukrainy.

Nie tak dawno Micheila Saakaszwilego pozbawiono ukraińskiego obywatelstwa, a ukraińskie służby graniczne dostały rozkaz odebrania mu ukraińskiego paszportu.

Tu mamy jeszcze jedno wideo z granicy, które poszczególne media nazwały „cyrkiem na całą Europę”.

W sieciach socjalnych użytkownicy zadają pytania – jak na Ukrainie funkcjonuje prawo? Wg słów Saakaszwilego, konflikt z Petrem Poroszenką zaczął się wtedy, gdy gubernator obwodu odeskiego zaczął zadawać pytania dotyczące korupcji i wygłaszać oficjalne oświadczenia o blokowaniu reform przez prezydenta Ukrainy.

Czekamy na rozwój wydarzeń.

Maria Pyż

--- --- ---
Wspieraj Dziennik Narodowy
Dziennik Narodowy istnieje już 1,5 roku i w tym czasie udało nam się już na stałe zadomowić na medialnej scenie. Teraz czas na dalszy rozwój. Przy wsparciu stowarzyszenia Ruch Wolności chcemy zebrać pieniądze i zainwestować je w budowę naszego kanału YouTube, co wiąże się z zakupem odpowiedniego sprzętu do kręcenia materiałów filmowych i ich montażu. Potrzebujemy również lepszego sprzętu komputerowego dla naszych dziennikarzy. I to jest teraz podstawowy cel naszej zbiórki.
Nazwa: Ruch Wolności
Nr konta: 02 1020 1013 0000 0702 0359 8026
Wpłata tytułem: Wspieram Dziennik Narodowy

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dworzyński: Unia Europejska jest współczesnym imperium kolonialnym a kraje jak Węgry, Polska przeznaczono do łupienia [WIDEO]
Po przystąpieniu do Wspólnoty państw Europy Środkowo-Wschodniej system ten jakoś funkcjonował. Problem pojawił się wtedy, gdy państwa takie jak Węgry, Polska zaczęły nie zgadzać się na wyznaczone sobie miejsce i kwestionować swoją rolę, tej kolonii łupionej przez centralę. Zaczęły one dążyć do równego statusu między takimi państwami jak Niemcy czy Francja a nimi.
Więcej...

Kalinowski: Celem ONR jest Polska rządzona przez Polaków i w interesie Polaków
Cechuje nas silna dyscyplina, hierarchia i pełne zaangażowanie. Nie jesteśmy też demoliberalną partią polityczną która mami ludzi obietnicami. My nie mówimy, że będziemy "dawać", my oczekujemy poświęceń. Może to kogoś odstraszyć, albo wydawać się górnolotne, ale chcemy stawać się lepszymi ludźmi, na każdej płaszczyźnie. Jeśli chcemy zmieniać rzeczywistość w Polsce - to najpierw sami musimy się zmienić.
Więcej...

Wojnę w Syrii bezdyskusyjnie wygrywa al-Assad [WIDEO]
Dzisiaj tj. 11 września w dniu swoich 52 urodzin, Baszszar al-Assad może spokojnie patrzeć w przyszłość. Wojna powinna skończyć się po jego myśli, a powoli można myśleć o odbudowie kraju. Polski rząd za to powinien zainteresować się współudziałem polskich firm w tym dziele.
Więcej...

Źródło: polmedia.pl
Podziel się i skomentuj