Sobota, 18 listopada 2017

Liroy zakłada "Transparentną Polskę". Czy to będzie inicjatywa, której celem jest tworzenie samodzielnej siły wyborczej?

Opublikowano: 11 września 2017 14:26:49
Podziel się i skomentuj

Poseł Piotr Liroy-Marzec zakłada "Transparentną Polskę". Czym ma być "Transparentna Polska"?
- To będzie portal, w którym każdy obywatel może zgłosić problem. Ten problem będzie następnie weryfikowany przez struktury lokalne. Jeśli zostanie zdiagnozowany, jako prawdziwy, to wtedy zgłasza się osoba, która staje się odpowiedzialna za działania mające na celu rozwiązanie tego kłopotu - wyjaśniał w rozmowie w Interią.

Liroy zakłada "Transparentną Polskę". Czy to będzie inicjatywa, której celem jest tworzenie samodzielnej siły wyborczej?

To bardzo poważne przedsięwzięcie, które wymaga sporych nakładów finansowych. Nie tylko jednorazowych, ale wymaga stałego zaplecza finansowania. Dlatego też w poszukiwaniu partnerów do tego przedsięwzięcia poseł Liroy-Marzec udał się na Forum Ekonomiczne do Krynicy. Wyjazd okazał się na tyle owocny, że dostał tam propozycję przygotowania aplikacji do obsługi portalu.

Pomysł budowy takiej platformy "dla obywateli" nie jest niczym oryginalnym i nowym. Przypomina np. nieco pomysł Samoobrony, która w roku 2003 powołała CIA, czyli Centrum Informacji Aferalnej, a które to centrum miało służyć również obywatelom, którzy mieli zgłaszać do CIA różnego rodzaju nieprawidłowości i nadużycia. Media komentowały, że CIA będzie służyło Samoobronie na szukanie haków na konkurencję polityczną i dlatego prace Centrum mieli koordynować ludzie związani ze służbami. Dwa lata po powołaniu CIA, pomysłodawca tego Centrum został zatrzymany przez ABW jako podejrzany w aferze paliwowej.

Poseł Liroy-Marzec jest nieco w innej sytuacji niż Samoobrona w roku 2003, ponieważ jest posłem niezrzeszonym, działającym "samodzielnie". Taka inicjatywa jak "Transparentna Polska" może jednak posłużyć mu w przyszłości do zbudowania poważnych struktur w całym kraju, które mogą się przydać przy ewentualnym samodzielnym starcie jakiejś formacji politycznej, być może nawet o tej samej nazwie jaką będzie miał tworzony przez Liroya portal.

--- --- ---
Wspieraj Dziennik Narodowy
Dziennik Narodowy istnieje już 1,5 roku i w tym czasie udało nam się już na stałe zadomowić na medialnej scenie. Teraz czas na dalszy rozwój. Przy wsparciu stowarzyszenia Ruch Wolności chcemy zebrać pieniądze i zainwestować je w budowę naszego kanału YouTube, co wiąże się z zakupem odpowiedniego sprzętu do kręcenia materiałów filmowych i ich montażu. Potrzebujemy również lepszego sprzętu komputerowego dla naszych dziennikarzy. I to jest teraz podstawowy cel naszej zbiórki.
Nazwa: Ruch Wolności
Nr konta: 02 1020 1013 0000 0702 0359 8026
Wpłata tytułem: Wspieram Dziennik Narodowy

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dworzyński: Unia Europejska jest współczesnym imperium kolonialnym a kraje jak Węgry, Polska przeznaczono do łupienia [WIDEO]
Po przystąpieniu do Wspólnoty państw Europy Środkowo-Wschodniej system ten jakoś funkcjonował. Problem pojawił się wtedy, gdy państwa takie jak Węgry, Polska zaczęły nie zgadzać się na wyznaczone sobie miejsce i kwestionować swoją rolę, tej kolonii łupionej przez centralę. Zaczęły one dążyć do równego statusu między takimi państwami jak Niemcy czy Francja a nimi.
Więcej...

Kalinowski: Celem ONR jest Polska rządzona przez Polaków i w interesie Polaków
Cechuje nas silna dyscyplina, hierarchia i pełne zaangażowanie. Nie jesteśmy też demoliberalną partią polityczną która mami ludzi obietnicami. My nie mówimy, że będziemy "dawać", my oczekujemy poświęceń. Może to kogoś odstraszyć, albo wydawać się górnolotne, ale chcemy stawać się lepszymi ludźmi, na każdej płaszczyźnie. Jeśli chcemy zmieniać rzeczywistość w Polsce - to najpierw sami musimy się zmienić.
Więcej...

Wojnę w Syrii bezdyskusyjnie wygrywa al-Assad [WIDEO]
Dzisiaj tj. 11 września w dniu swoich 52 urodzin, Baszszar al-Assad może spokojnie patrzeć w przyszłość. Wojna powinna skończyć się po jego myśli, a powoli można myśleć o odbudowie kraju. Polski rząd za to powinien zainteresować się współudziałem polskich firm w tym dziele.
Więcej...

Źródło: Interia.pl
Podziel się i skomentuj