Sobota, 18 listopada 2017

Francja: Afgańczycy okradli rodzinę prezesa organizacji walczącej z antysemityzmem: "Żydzi mają dużo pieniędzy. Damy je ubogim!"

Opublikowano: 11 września 2017 18:05:06
Podziel się i skomentuj

Paryska policja poinformowała, że żydowska rodzina w czwartek wieczorem została w swoim domu w Livry-Gargan, na północno-wschodnim przedmieściu Paryża obrabowana i pobita przez kilku mężczyzn. Napastnicy mówili ofiarom, że Żydzi "mają pieniądze" i że planują oni przekazać je "biednym".

Francja: Afgańczycy okradli rodzinę prezesa organizacji walczącej z antysemityzmem: "Żydzi mają dużo pieniędzy. Damy je ubogim!"

Trzej napastnicy, "prawdopodobnie pochodzenia afgańskiego", włamali się do domu Rogera Pinto, prezesa SIONA, organizacji walczącej z antysemityzmem - podało Krajowe Biuro Czujności Wobec Antysemityzmu (BNVCA). Według ofiar, jeden z sprawców miał około 30 lat, a pozostali dwaj byli w wieku 20 lat. Sprawcy skradli biżuterię, pieniądze i karty kredytowe rodziny. Według izraelskich mediów, rodzina nie poinformowała policji o ataku do piątku rano. Ofiary zostały przetransportowane do szpitala.

Pinto powiedział, że najbardziej go uderzyło to, że gdy żona powiedziała im: "Nie mamy niczego", napastnicy odparli: "Jeśli jesteście Żydami, macie dużo pieniędzy".

Francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb wyraził "oburzenie z powodu brutalnego ataku".

- Motywacja tego tchórzliwego działania wydaje się być bezpośrednio związana z religią ofiar - stwierdził w wydanym w niedzielę oświadczeniu.

Ambasador Izraela we Francji, Aliza bin Noun, również potępił atak.

- Ten okropny akt przemocy stanowi dowód że Żydzi z Francji są szczególnie zagrożeni, zarówno na ulicach jak i swoich domach. To bardzo niepokojące - stwierdził Francis Kalifat, prezes Rady Przedstawicieli Instytucji Żydowskich we Francji.

Pod koniec lipca SIONA wydała oświadczenie, w którym stwierdzono:

- Sytuacja Żydów we Francji jest coraz bardziej niepokojąca. Antysemityzm rośnie: od stycznia do maja 2015 r. ilość ataków antysemickich wzrosła o 84% w porównaniu do 2014 r., a o 161% w porównaniu do 2013 r. Takie dane wskazują, że działania podjęte przez rząd naszego kraju w walce z antysemityzmem są niewystarczające i nieskuteczne.

--- --- ---
Wspieraj Dziennik Narodowy
Dziennik Narodowy istnieje już 1,5 roku i w tym czasie udało nam się już na stałe zadomowić na medialnej scenie. Teraz czas na dalszy rozwój. Przy wsparciu stowarzyszenia Ruch Wolności chcemy zebrać pieniądze i zainwestować je w budowę naszego kanału YouTube, co wiąże się z zakupem odpowiedniego sprzętu do kręcenia materiałów filmowych i ich montażu. Potrzebujemy również lepszego sprzętu komputerowego dla naszych dziennikarzy. I to jest teraz podstawowy cel naszej zbiórki.
Nazwa: Ruch Wolności
Nr konta: 02 1020 1013 0000 0702 0359 8026
Wpłata tytułem: Wspieram Dziennik Narodowy

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dworzyński: Unia Europejska jest współczesnym imperium kolonialnym a kraje jak Węgry, Polska przeznaczono do łupienia [WIDEO]
Po przystąpieniu do Wspólnoty państw Europy Środkowo-Wschodniej system ten jakoś funkcjonował. Problem pojawił się wtedy, gdy państwa takie jak Węgry, Polska zaczęły nie zgadzać się na wyznaczone sobie miejsce i kwestionować swoją rolę, tej kolonii łupionej przez centralę. Zaczęły one dążyć do równego statusu między takimi państwami jak Niemcy czy Francja a nimi.
Więcej...

Kalinowski: Celem ONR jest Polska rządzona przez Polaków i w interesie Polaków
Cechuje nas silna dyscyplina, hierarchia i pełne zaangażowanie. Nie jesteśmy też demoliberalną partią polityczną która mami ludzi obietnicami. My nie mówimy, że będziemy "dawać", my oczekujemy poświęceń. Może to kogoś odstraszyć, albo wydawać się górnolotne, ale chcemy stawać się lepszymi ludźmi, na każdej płaszczyźnie. Jeśli chcemy zmieniać rzeczywistość w Polsce - to najpierw sami musimy się zmienić.
Więcej...

Wojnę w Syrii bezdyskusyjnie wygrywa al-Assad [WIDEO]
Dzisiaj tj. 11 września w dniu swoich 52 urodzin, Baszszar al-Assad może spokojnie patrzeć w przyszłość. Wojna powinna skończyć się po jego myśli, a powoli można myśleć o odbudowie kraju. Polski rząd za to powinien zainteresować się współudziałem polskich firm w tym dziele.
Więcej...

Podziel się i skomentuj