Sobota, 18 listopada 2017

Dzisiaj sąd rozpozna sprawę Algierczyka zamieszanego w śmierć 21-letniego Daniela R. z Ełku!

Opublikowano: 11 września 2017 13:45:00
Podziel się i skomentuj

Na poniedziałkowym posiedzeniu Sąd Rejonowy w Ełku będzie rozpoznawał wniosek o skazanie Algierczyka bez przeprowadzania procesu. Oskarżony chce dobrowolnie poddać się karze. Prokuratura przygotowała akt oskarżenia obejmujący udział w bójce i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu.

Dzisiaj sąd rozpozna sprawę Algierczyka zamieszanego w śmierć 21-letniego Daniela R. z Ełku!

Sąd ma rozpoznać wniosek o skazanie Algierczyka bez przeprowadzania procesu. Śledczy nie ujawnili, jakiej kary domagają się dla oskarżonego. Rzecznik suwalskiej prokuratury Ryszard Tomkiewicz informował jedynie, że "chodzi o karę więzienia w zawieszeniu".

Przewodniczący wydziału karnego ełckiego sądu, sędzia Michał Dźwilewski powiedział, że podczas posiedzenia sąd zdecyduje, czy przystać na propozycję kary, jaką uzgodniła z oskarżonym prokuratura. Gdyby tak się stało, to sąd wyda wyrok bez przeprowadzenia rozprawy. Sąd jednak może też zaproponować własne warunki kary i - jeżeli strony je zaakceptują - wyda wyrok. W przeciwnym razie może zwrócić sprawę do prokuratury, która będzie musiała skierować akt oskarżenia i odbędzie się proces.

Początkowo właściciel baru z kebabami podejrzany był - wraz z pracującym w lokalu Tunezyjczykiem - o współudział w zabójstwie 21-letniego mieszkańca Ełku. W maju - po pięciu miesiącach śledztwa, zebraniu różnych dowodów, w tym po przeprowadzeniu wizji lokalnych - prokuratura zmieniła Algierczykowi zarzut na udział w bójce i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu.

Podziel się i skomentuj