Sobota, 18 listopada 2017

Powrót do PRL-u w szkolnictwie wyższym? Nie, to "wymogi unijne". Kiedyś "punkty za pochodzenie", teraz za płeć!

Opublikowano: 11 września 2017 10:11:50
Podziel się i skomentuj

Czy Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie dyskryminuje mężczyzn? Takie pytanie od kilku dni zadają sobie studenci zbulwersowani zapisem w regulaminie rekrutacji na studia kandydaci na kierunek "informatyka".

Powrót do PRL-u w szkolnictwie wyższym? Nie, to "wymogi unijne". Kiedyś "punkty za pochodzenie", teraz za płeć!

Okazuje się bowiem, że władze uczelni zadecydowały, iż w przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów w posterowaniu rekrutacyjnym przez kandydatów płci męskiej i żeńskiej, to pani będzie miała pierwszeństwo. Wyartykułowane jest to najpełniej na stronie internetowej uczelni.
„W pierwszej kolejności zakwalifikowane zostaną osoby, które otrzymają najlepsze wyniki z testu weryfikującego. W przypadku takiej samej liczby pkt. pierwszeństwo będą miały kobiety a ostatecznie rozstrzygającym kryterium będzie kolejność zgłoszeń”.
Zniesmaczeni rodzice kandydatów i studentów przypominają, że za ich czasów istniały tzw. "punkty za pochodzenie", dające pierwszeństwo studiowania młodzieży o pochodzeniu chłopskim i robotniczym. Władze uczelni bronią się, że realizują jedynie nakazy Unii Europejskiej. A więc jednak mamy do czynienia z Eurokołchozem...

--- --- ---
Wspieraj Dziennik Narodowy
Dziennik Narodowy istnieje już 1,5 roku i w tym czasie udało nam się już na stałe zadomowić na medialnej scenie. Teraz czas na dalszy rozwój. Przy wsparciu stowarzyszenia Ruch Wolności chcemy zebrać pieniądze i zainwestować je w budowę naszego kanału YouTube, co wiąże się z zakupem odpowiedniego sprzętu do kręcenia materiałów filmowych i ich montażu. Potrzebujemy również lepszego sprzętu komputerowego dla naszych dziennikarzy. I to jest teraz podstawowy cel naszej zbiórki.
Nazwa: Ruch Wolności
Nr konta: 02 1020 1013 0000 0702 0359 8026
Wpłata tytułem: Wspieram Dziennik Narodowy

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dworzyński: Unia Europejska jest współczesnym imperium kolonialnym a kraje jak Węgry, Polska przeznaczono do łupienia [WIDEO]
Po przystąpieniu do Wspólnoty państw Europy Środkowo-Wschodniej system ten jakoś funkcjonował. Problem pojawił się wtedy, gdy państwa takie jak Węgry, Polska zaczęły nie zgadzać się na wyznaczone sobie miejsce i kwestionować swoją rolę, tej kolonii łupionej przez centralę. Zaczęły one dążyć do równego statusu między takimi państwami jak Niemcy czy Francja a nimi.
Więcej...

Kalinowski: Celem ONR jest Polska rządzona przez Polaków i w interesie Polaków
Cechuje nas silna dyscyplina, hierarchia i pełne zaangażowanie. Nie jesteśmy też demoliberalną partią polityczną która mami ludzi obietnicami. My nie mówimy, że będziemy "dawać", my oczekujemy poświęceń. Może to kogoś odstraszyć, albo wydawać się górnolotne, ale chcemy stawać się lepszymi ludźmi, na każdej płaszczyźnie. Jeśli chcemy zmieniać rzeczywistość w Polsce - to najpierw sami musimy się zmienić.
Więcej...

Sumliński: Gazowy przekręt stulecia
Umowę podpisano aż do roku 2022 – i „tylko” do roku 2022. Rząd Donalda Tuska chciał bowiem, by obowiązywała do roku 2037, uzależniając całkowicie Polskę od rosyjskiego gazu na całe dziesięciolecia.
Więcej...

Podziel się i skomentuj