Środa, 22 listopada 2017

Austria: Antifa zdewastowała polski pomnik Odsieczy Wiedeńskiej na Kahlenbergu [WIDEO]

Opublikowano: 10 września 2017 08:29:03
Podziel się i skomentuj

Pomnik króla Jana III Sobieskiego, który stanął na wzgórzu kahlenberskim w Wiedniu we wrześniu 2016 roku, w 333. rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej został wczoraj sprofanowany. Według wszelkiego prawdopodobieństwa odpowiedzialni są za to "antyfaszyści".

 Austria: Antifa zdewastowała polski pomnik Odsieczy Wiedeńskiej na Kahlenbergu [WIDEO]

Wczoraj po południu na Kahlenbergu członkowie austriackiej gałęzi ruchu identytarystycznego zorganizowali marszu z pochodniami celem upamiętnienia zwycięskiej bitwy stoczonej 12 września 1683 r. pod Wiedniem między wojskami polsko-austriacko-niemieckimi pod dowództwem króla Jana III Sobieskiego a armią Imperium Osmańskiego pod wodzą wezyra Kara Mustafy. Po przemowach przed Josefskirche około 300 nacjonalistów przemaszerowało z Josefskirche do Cobenzl. Tam policja musiała interweniować, by nie dopuścić do starcia z gromadzącymi się lewakami z Antify.

- Zbezczeszczono polski pomnik odsieczy wiedeńskiej na Kahlenbergu. Pomalowano go na czarno, pojawił się na nim napis: „g…o” — poinformował portal wPolityce.pl sędzia Trybunału Stanu i były marszałek Sejmu Józef Zych, który brał udział w uroczystościach 334. rocznicy odsieczy wiedeńskiej na Kahlenbergu.

--- --- ---
Wspieraj Dziennik Narodowy
Dziennik Narodowy istnieje już 1,5 roku i w tym czasie udało nam się już na stałe zadomowić na medialnej scenie. Teraz czas na dalszy rozwój. Przy wsparciu stowarzyszenia Ruch Wolności chcemy zebrać pieniądze i zainwestować je w budowę naszego kanału YouTube, co wiąże się z zakupem odpowiedniego sprzętu do kręcenia materiałów filmowych i ich montażu. Potrzebujemy również lepszego sprzętu komputerowego dla naszych dziennikarzy. I to jest teraz podstawowy cel naszej zbiórki.
Nazwa: Ruch Wolności
Nr konta: 02 1020 1013 0000 0702 0359 8026
Wpłata tytułem: Wspieram Dziennik Narodowy

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dworzyński: Unia Europejska jest współczesnym imperium kolonialnym a kraje jak Węgry, Polska przeznaczono do łupienia [WIDEO]
Po przystąpieniu do Wspólnoty państw Europy Środkowo-Wschodniej system ten jakoś funkcjonował. Problem pojawił się wtedy, gdy państwa takie jak Węgry, Polska zaczęły nie zgadzać się na wyznaczone sobie miejsce i kwestionować swoją rolę, tej kolonii łupionej przez centralę. Zaczęły one dążyć do równego statusu między takimi państwami jak Niemcy czy Francja a nimi.
Więcej...

Kalinowski: Celem ONR jest Polska rządzona przez Polaków i w interesie Polaków
Cechuje nas silna dyscyplina, hierarchia i pełne zaangażowanie. Nie jesteśmy też demoliberalną partią polityczną która mami ludzi obietnicami. My nie mówimy, że będziemy "dawać", my oczekujemy poświęceń. Może to kogoś odstraszyć, albo wydawać się górnolotne, ale chcemy stawać się lepszymi ludźmi, na każdej płaszczyźnie. Jeśli chcemy zmieniać rzeczywistość w Polsce - to najpierw sami musimy się zmienić.
Więcej...

Sumliński: Gazowy przekręt stulecia
Umowę podpisano aż do roku 2022 – i „tylko” do roku 2022. Rząd Donalda Tuska chciał bowiem, by obowiązywała do roku 2037, uzależniając całkowicie Polskę od rosyjskiego gazu na całe dziesięciolecia.
Więcej...

Podziel się i skomentuj