Piątek, 24 listopada 2017

W Szwecji w wyniku ulicznych strzelanin ginie najwięcej ludzi w Europie

Opublikowano: 9 września 2017 12:20:46
Podziel się i skomentuj

W stosunku do liczby ludności, w Szwecji jest cztery do pięciu razy więcej zgonów w wyniku strzelanin niż w sąsiadującej z nią Norwegii lub Niemczech - podaje Sveriges Radio, publiczna rozgłośnia radiowa.

W Szwecji w wyniku ulicznych strzelanin ginie najwięcej ludzi w Europie

Jedynym w Europie porównywalnym regionem w tej kategorii przestępczości są południowe Włochy. Ale to i tak mniej niż w szwedzkich strefach no-go. Na policyjnej liście w całej Szwecji istnieje co najmniej 55 stref podwyższonego ryzyka.

- Gdy rozmawiam z policjantami i naukowcami z zagranicy, trudno jest im odnieść się do podobnych sytuacji w swoich krajach - przyznaje Joakim Sturup, kryminolog indagowany przez radio. - Nie wiemy, czy we wspomnianych obszarach zwiększyła się ilość nielegalnej broni i czy pojawiają się tendencje do coraz częstszego jej użycia. Ale niewątpliwie coś się tam dzieje.

Sturup przyznaje, że najgorszą sławą cieszy się Malmö. W tym szwedzkim porcie na południu kraju, w maju - akurat an rozpoczęcie Ramadanu eksplodował samochód - pułapka. Do wybuchu doszło w dzielnicy Rosengård. Szczęśliwie obyło się bez ofiar. Odnotowano gwałtowny wzrost przemocy w okresie trzech miesięcy w okresie letnim ub.r. Podpalono wtedy co najmniej 70 pojazdów.

Anty-imigrancka partia Szwedzcy Demokraci, która w szwedzkim Riksdagu dysponuje 12 % miejsc już w styczniu b.r. domagała się za pośrednictwem Magnusa Olssona, by do Malmö skierowano regularne oddziały wojska. Żołnierze to - jego zdaniem - jedyna możliwość, by przywrócić ład i porządek w mieście opanowanym przez brutalnych bandytów ze środowisk imigranckich, którzy zamienili miasto w jedną, wielką strefę no-go.

Rozmawiając z dziennikiem "Expressen" Olsson powiedział, że obywatele mają dość strzelanin, ataków przy pomocy granatów i morderstw. Dokuczliwe nie tylko w tym mieście są ciągłe podpalenia samochodów. Doskwiera też brak policjantów w całej Szwecji, ale to dodatkowy argument, by skorzystać z zasobów sił zbrojnych.

--- --- ---
Wspieraj Dziennik Narodowy
Dziennik Narodowy istnieje już 1,5 roku i w tym czasie udało nam się już na stałe zadomowić na medialnej scenie. Teraz czas na dalszy rozwój. Przy wsparciu stowarzyszenia Ruch Wolności chcemy zebrać pieniądze i zainwestować je w budowę naszego kanału YouTube, co wiąże się z zakupem odpowiedniego sprzętu do kręcenia materiałów filmowych i ich montażu. Potrzebujemy również lepszego sprzętu komputerowego dla naszych dziennikarzy. I to jest teraz podstawowy cel naszej zbiórki.
Nazwa: Ruch Wolności
Nr konta: 02 1020 1013 0000 0702 0359 8026
Wpłata tytułem: Wspieram Dziennik Narodowy

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dworzyński: Unia Europejska jest współczesnym imperium kolonialnym a kraje jak Węgry, Polska przeznaczono do łupienia [WIDEO]
Po przystąpieniu do Wspólnoty państw Europy Środkowo-Wschodniej system ten jakoś funkcjonował. Problem pojawił się wtedy, gdy państwa takie jak Węgry, Polska zaczęły nie zgadzać się na wyznaczone sobie miejsce i kwestionować swoją rolę, tej kolonii łupionej przez centralę. Zaczęły one dążyć do równego statusu między takimi państwami jak Niemcy czy Francja a nimi.
Więcej...

Kalinowski: Celem ONR jest Polska rządzona przez Polaków i w interesie Polaków
Cechuje nas silna dyscyplina, hierarchia i pełne zaangażowanie. Nie jesteśmy też demoliberalną partią polityczną która mami ludzi obietnicami. My nie mówimy, że będziemy "dawać", my oczekujemy poświęceń. Może to kogoś odstraszyć, albo wydawać się górnolotne, ale chcemy stawać się lepszymi ludźmi, na każdej płaszczyźnie. Jeśli chcemy zmieniać rzeczywistość w Polsce - to najpierw sami musimy się zmienić.
Więcej...

Sumliński: Gazowy przekręt stulecia
Umowę podpisano aż do roku 2022 – i „tylko” do roku 2022. Rząd Donalda Tuska chciał bowiem, by obowiązywała do roku 2037, uzależniając całkowicie Polskę od rosyjskiego gazu na całe dziesięciolecia.
Więcej...

Podziel się i skomentuj