Sobota, 18 listopada 2017

Winnicki: Niedługo Europa będzie zaczynać się na Odrze i Nysie Łużyckiej. Rząd powinien przygotowywać scenariusz polexitowy

Opublikowano: 9 września 2017 15:13:36
Podziel się i skomentuj

- Realistyczny scenariusz jest taki, że w niedługim już czasie Europa będzie zaczynać się na Odrze, Nysie Łużyckiej i Sudetach na wschód od tej granicy. Dziś rząd podtrzymuje retorykę jedności europejskiej, która faktycznie już nie istnieje. Wysokie poparcie Polaków dla uczestnictwa w Unii Europejskiej powiązane jest – w dużej mierze propagandowo – z korzyściami materialnymi, czy swobodą przepływu przez granicę. To się jednak zmienia i sondaże pokazują, iż duża część Polaków jest skłonna wystąpić z Unii, gdyby narzuciła nam ona, przyjmowanie imigrantów - mówił we wczorajszej audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki.

Winnicki: Niedługo Europa będzie zaczynać się na Odrze i Nysie Łużyckiej. Rząd powinien przygotowywać scenariusz polexitowy

- Pierwotny zamysł Europy Zachodniej został wyrażony właśnie przez „Süddeutsche Zeitung”. Tym zamysłem jest totalna zmiana struktury etnicznej, kulturowej, religijnej Starego Kontynentu. Dlaczego? Od kilkudziesięciu lat forsowany jest projekt kosmopolitycznej, liberalnej, multikulturalnej, lewackiej federacji – europejskiego superpaństwa. Jeśli ktoś miał co do tego wątpliwości, to Traktat z Maastricht je rozwiewa. Unia Europejska konsekwentnie zmierza w tym kierunku od blisko trzech dekad. Aby stworzyć takie superpaństwo potrzebne jest złamanie oporu narodów Europy – kontynuował poseł. – Będzie taki czas, że doświadczymy tego, iż zapukają do naszych drzwi rdzenni Anglicy, Szwedzi, Niemcy, Francuzi i będą mówili, że chcą zamieszkać w Polsce, na Węgrzech, bo tu jest jeszcze Europa (…). Polski rząd powinien dziś przygotowywać scenariusz polexitowy (…). Jako Polska powinniśmy mieć świadomość, że dotychczasowy ład międzynarodowy wali się pod każdym kątem. Za dekadę będziemy mieli zupełnie inny porządek w Europie i na świecie. Jako poważne państwo musimy mieć swoją siłę gospodarczą, militarną, dyplomatyczną oraz mieć świadomość, że na tę siłę, albo jej brak, będziemy skazani.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dworzyński: Unia Europejska jest współczesnym imperium kolonialnym a kraje jak Węgry, Polska przeznaczono do łupienia [WIDEO]
Po przystąpieniu do Wspólnoty państw Europy Środkowo-Wschodniej system ten jakoś funkcjonował. Problem pojawił się wtedy, gdy państwa takie jak Węgry, Polska zaczęły nie zgadzać się na wyznaczone sobie miejsce i kwestionować swoją rolę, tej kolonii łupionej przez centralę. Zaczęły one dążyć do równego statusu między takimi państwami jak Niemcy czy Francja a nimi.
Więcej...

Kalinowski: Celem ONR jest Polska rządzona przez Polaków i w interesie Polaków
Cechuje nas silna dyscyplina, hierarchia i pełne zaangażowanie. Nie jesteśmy też demoliberalną partią polityczną która mami ludzi obietnicami. My nie mówimy, że będziemy "dawać", my oczekujemy poświęceń. Może to kogoś odstraszyć, albo wydawać się górnolotne, ale chcemy stawać się lepszymi ludźmi, na każdej płaszczyźnie. Jeśli chcemy zmieniać rzeczywistość w Polsce - to najpierw sami musimy się zmienić.
Więcej...

Sumliński: Gazowy przekręt stulecia
Umowę podpisano aż do roku 2022 – i „tylko” do roku 2022. Rząd Donalda Tuska chciał bowiem, by obowiązywała do roku 2037, uzależniając całkowicie Polskę od rosyjskiego gazu na całe dziesięciolecia.
Więcej...

Źródło: radiomaryja.pl
Podziel się i skomentuj