Sobota, 18 listopada 2017

Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów z Iraku oraz przewożącego ich Ukraińca

Opublikowano: 5 września 2017 09:34:23
Podziel się i skomentuj

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 1 września pięcioosobową rodzinę nielegalnych imigrantów z Iraku oraz obywatela Ukrainy, który miał ich przewieźć do Niemiec.

Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów z Iraku oraz przewożącego ich Ukraińca

Rodzina Irakijczyków – rodzice (42 i 31 lat) z trójką dzieci w wieku od 8 do 12 lat – została zatrzymana w miejscowości Krowica Sama, kiedy wsiadała do samochodu obywatela Ukrainy. Nielegalni imigranci nie mieli przy sobie żadnych dokumentów, ale posiadali bagaże z odzieżą i znaczne środki finansowe. Wszyscy członkowie rodziny byli w dobrym stanie zdrowia, nie wymagali opieki lekarskiej. Zostali przewiezieni na Placówkę Straży Granicznej w Lubaczowie, gdzie otrzymali ciepły posiłek.

31-letni obywatel Ukrainy, który prawdopodobnie miał przewieźć imigrantów do Niemiec, w piątek rano (1 września) wjechał legalnie do Polski przez przejście graniczne w Budomierzu. Usłyszał zarzut organizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Został skazany na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Ponadto otrzymał decyzję o zobowiązaniu do powrotu z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren państw Schengen przez okres 5 lat. W niedzielę, 3 września, został skierowany na Ukrainę.

Natomiast obywatele Iraku – rodzice – zostali skazani za nielegalne przekroczenie granicy. W poniedziałek, 4 września, cała rodzina została przekazana w trybie readmisyjnym stronie ukraińskiej.

Magdalena Tomaszewska

--- --- ---
Wspieraj Dziennik Narodowy
Dziennik Narodowy istnieje już 1,5 roku i w tym czasie udało nam się już na stałe zadomowić na medialnej scenie. Teraz czas na dalszy rozwój. Przy wsparciu stowarzyszenia Ruch Wolności chcemy zebrać pieniądze i zainwestować je w budowę naszego kanału YouTube, co wiąże się z zakupem odpowiedniego sprzętu do kręcenia materiałów filmowych i ich montażu. Potrzebujemy również lepszego sprzętu komputerowego dla naszych dziennikarzy. I to jest teraz podstawowy cel naszej zbiórki.
Nazwa: Ruch Wolności
Nr konta: 02 1020 1013 0000 0702 0359 8026
Wpłata tytułem: Wspieram Dziennik Narodowy

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Ten lewak zafundował swojej żonie wyrok 2 lat więzienia. Teraz lansuje się z nową „laską”. I poucza jak być prawdziwym mężczyzną
Przypomnijmy więc o tym, że stojący na czele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Rafał Gaweł został skazany za oszustwa finansowe na 4 lata (wyrok jest ciągle nieprawomocny), ale nie został skazany sam.
Więcej...

Marusik: Każda władza po 1989 r. traktuje Polaków jak parobków, bo ten model państwa odziedziczyliśmy po PRL [WIDEO]
Europoseł mówi o iluzji transformacji ustrojowej w Polsce, która nie zmieniła istoty systemu marksistowskiego czyli wyzysku milionów obywateli przez wąską kastę polityczno-biurokratycznej nomenklatury.
Więcej...

Sumliński: Gazowy przekręt stulecia
Umowę podpisano aż do roku 2022 – i „tylko” do roku 2022. Rząd Donalda Tuska chciał bowiem, by obowiązywała do roku 2037, uzależniając całkowicie Polskę od rosyjskiego gazu na całe dziesięciolecia.
Więcej...

Źródło: strazgraniczna.pl
Podziel się i skomentuj