Sobota, 18 listopada 2017

Policja rozpędziła modlących się chrześcijan!

Opublikowano: 4 września 2017 19:43:00
Podziel się i skomentuj

Brak oficjalnego „pozwolenia na modlitwę” był pretekstem przerwania przez egipskich policjantów mszy św. w wiosce al-Furn w prowincji Al-Minja. To kolejny przypadek prześladowania mniejszości koptyjskiej w tym muzułmańskim kraju.

Policja rozpędziła modlących się chrześcijan!

Ok. 400 osób, w tym lokalny kapłan, zostało rozpędzonych przez siły bezpieczeństwa, gdy wierni nie rozeszli się po tym, jak zabroniono im wejść do domu, w którym zazwyczaj sprawowali Eucharystię.

W prowincji Al-Minja, w której doszło do incydentu, większością są muzułmanie, jednak chrześcijanie stanowią 30 procent mieszkańców.

To nie jedyny przypadek prześladowań Koptów w tym regionie i całym kraju. Zazwyczaj nie ma też podstaw prawnych do podobnych działań, ale policja popiera miejscowych wyznawców islamu, nie licząc się z zasadami sprawiedliwości. Pisze o tym w liście otwartym tamtejszy biskup koptyjski Anba Macarius.

W tym roku w Egipcie doszło do wielu ataków na Koptów. W kwietniu w atakach na katedrę w Aleksandrii i kościół w mieście Tanta na południu kraju zginęło 27 osób, a 78 zostało rannych. Z kolei w maju w prowincji Al-Minja nieznani sprawcy dokonali masakry pasażerów autobusu przewożącego chrześcijan. Zginęły 23 osoby, 25 zostało rannych.

--- --- ---
Wspieraj Dziennik Narodowy
Dziennik Narodowy istnieje już 1,5 roku i w tym czasie udało nam się już na stałe zadomowić na medialnej scenie. Teraz czas na dalszy rozwój. Przy wsparciu stowarzyszenia Ruch Wolności chcemy zebrać pieniądze i zainwestować je w budowę naszego kanału YouTube, co wiąże się z zakupem odpowiedniego sprzętu do kręcenia materiałów filmowych i ich montażu. Potrzebujemy również lepszego sprzętu komputerowego dla naszych dziennikarzy. I to jest teraz podstawowy cel naszej zbiórki.
Nazwa: Ruch Wolności
Nr konta: 02 1020 1013 0000 0702 0359 8026
Wpłata tytułem: Wspieram Dziennik Narodowy

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Ten lewak zafundował swojej żonie wyrok 2 lat więzienia. Teraz lansuje się z nową „laską”. I poucza jak być prawdziwym mężczyzną
Przypomnijmy więc o tym, że stojący na czele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Rafał Gaweł został skazany za oszustwa finansowe na 4 lata (wyrok jest ciągle nieprawomocny), ale nie został skazany sam.
Więcej...

Marusik: Każda władza po 1989 r. traktuje Polaków jak parobków, bo ten model państwa odziedziczyliśmy po PRL [WIDEO]
Europoseł mówi o iluzji transformacji ustrojowej w Polsce, która nie zmieniła istoty systemu marksistowskiego czyli wyzysku milionów obywateli przez wąską kastę polityczno-biurokratycznej nomenklatury.
Więcej...

Sumliński: Gazowy przekręt stulecia
Umowę podpisano aż do roku 2022 – i „tylko” do roku 2022. Rząd Donalda Tuska chciał bowiem, by obowiązywała do roku 2037, uzależniając całkowicie Polskę od rosyjskiego gazu na całe dziesięciolecia.
Więcej...

Podziel się i skomentuj