Sobota, 18 listopada 2017

Austriackie służby migracyjne przekazały Straży Granicznej 25 cudzoziemców

Opublikowano: 1 września 2017 05:01:53
Podziel się i skomentuj

W rejonie dawnego przejścia granicznego Zwardoń-Skalite, 30 sierpnia br., funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Bielska-Białej przejęli od strony austriackiej 25 cudzoziemców, z których większość wcześniej starała się w Polsce o ochronę międzynarodową.

Austriackie służby migracyjne przekazały Straży Granicznej 25 cudzoziemców

Wśród przekazanych obcokrajowców było dwadzieścioro dwoje Rosjan narodowości czeczeńskiej, Białorusin, Gruzin oraz Hindus. Obcokrajowcy próbowali uzyskać w Austrii ochronę międzynarodową, lecz już wcześniej starali się o taką ochronę lub o pobyt na terytorium naszego kraju. Cudzoziemcy zostali przyjęci przez Straż Graniczną zgodnie z rozporządzeniem unijnym Dublin III oraz innymi umowami międzynarodowymi, w myśl których zostają oni przekazani do kraju, w którym złożyli pierwsze wnioski o ochronę.

W trakcie prowadzonych czynności służbowych wszyscy obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej oraz obywatel Gruzji złożyli pisemne wnioski o wznowienie umorzonych przez stronę polską postępowań o ochronę międzynarodową. W stosunku do dwóch pozostałych cudzoziemców, Białorusina i Hindusa, którzy nie złożyli takich wniosków, wszczęte zostały postępowania administracyjne o wydanie decyzji zobowiązujących ich do powrotu.

Przekazani obcokrajowcy umieszczeni zostali w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców bądź skierowani do Centralnego Ośrodka Recepcyjnego Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

Dorota Bołotowicz
--- --- ---
Wspieraj Dziennik Narodowy. Dziennik Narodowy istnieje już ponad rok i w tym czasie udało nam się już na stałe zadomowić na medialnej scenie. Teraz czas na dalszy rozwój. Przy wsparciu stowarzyszenia Ruch Wolności chcemy zebrać pieniądze i zainwestować je w budowę naszego kanału YouTube, co wiąże się z zakupem odpowiedniego sprzętu do kręcenia materiałów filmowych i ich montażu. Potrzebujemy również lepszego sprzętu komputerowego dla naszych dziennikarzy. I to jest teraz podstawowy cel naszej zbiórki.
Nazwa: Ruch Wolności
Nr konta: 02 1020 1013 0000 0702 0359 8026
Wpłata tytułem: Wspieram Dziennik Narodowy

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Ten lewak zafundował swojej żonie wyrok 2 lat więzienia. Teraz lansuje się z nową „laską”. I poucza jak być prawdziwym mężczyzną
Przypomnijmy więc o tym, że stojący na czele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Rafał Gaweł został skazany za oszustwa finansowe na 4 lata (wyrok jest ciągle nieprawomocny), ale nie został skazany sam.
Więcej...

Marusik: Każda władza po 1989 r. traktuje Polaków jak parobków, bo ten model państwa odziedziczyliśmy po PRL [WIDEO]
Europoseł mówi o iluzji transformacji ustrojowej w Polsce, która nie zmieniła istoty systemu marksistowskiego czyli wyzysku milionów obywateli przez wąską kastę polityczno-biurokratycznej nomenklatury.
Więcej...

Sumliński: Gazowy przekręt stulecia
Umowę podpisano aż do roku 2022 – i „tylko” do roku 2022. Rząd Donalda Tuska chciał bowiem, by obowiązywała do roku 2037, uzależniając całkowicie Polskę od rosyjskiego gazu na całe dziesięciolecia.
Więcej...

Źródło: strazgraniczna.pl
Podziel się i skomentuj