Poniedziałek, 23 października 2017

USA: Wjechał samochodem w protestujących "antyfaszystów". Jedna ofiara śmiertelna, wielu rannych [WIDEO]

Opublikowano: 13 sierpnia 2017 04:36:01
Podziel się i skomentuj

Tragiczne zakończenie protestów "antyfaszystów". W Charlottesville, w stanie Wirginia odbywał się w sobotę przemarsz i wiec osób o prawicowych poglądach. Protestowali oni przeciwko usunięciu pomnika generała armii Skonfederowanych Stanów Ameryki - Roberta E. Lee. Po przeciwnej stronie klasycznie protestowali "antyfaszyści".

USA: Wjechał samochodem w protestujących "antyfaszystów". Jedna ofiara śmiertelna, wielu rannych [WIDEO]

Setki osób przeszły w marszu z pochodniami, głośno wyrażając swój sprzeciw przeciwko usunięciu pomnika. Skandowali "nie zastąpicie nas!" oraz "krew i ziemia!" Protest środowisk lokalnych patriotów spotkał się z odzewem lewicy. Dwie strony podczas protestów starły się ze sobą.

W trakcie protestu doszło do ataku, który część osób określa jako terrorystyczny. Inni twierdzą, że jeśli biały mężczyzna dokonuje zamachu na życie innych ludzi, to nie jest to jednak atak terrorystyczny. W każdym razie 20-letni mężczyzna zidentyfikowany jako James Alex Fields z Ohio wjechał samochodem w protestujący tłum. W wyniku ataku zginęła jedna osoba, a 19 kolejnych zostało rannych.

Ofiarę śmiertelną zidentyfikowano jako 32-letnią Heather Heyer, która przechodziła przez ulicę w momencie ataku. Samochód z dużą prędkością wjechał w tłum. Nie ma wątpliwości, że sprawca zrobił to celowo. Został aresztowany, po tym jak próbował zbiec z miejsca zbrodni. Odpowie za morderstwo.

Prezydent Trump stanowczo potępił atak w swoim oświadczeniu. Kobieta, która zginęła w ataku, nie była jedyną śmiertelną ofiarą tego dnia w Charlottesville. Dwóch policjantów zginęło podczas patrolowania helikopterem okolicy w trakcie protestów. Ich helikopter rozbił się na polu golfowym. Oprócz tego co najmniej kilka osób zostało rannych w zamieszkach.CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Ukraińcy żądają od Polski odszkodowań za stracone majątki!
Ukraińcy składają w Archiwum Państwowym w Przemyślu dużą liczbę wniosków o wydanie dokumentów archiwalnych, potwierdzających własność nieruchomości w okresie międzywojennym. Chodzi o dokumenty poświadczone urzędowo, które potem mogłyby być wykorzystywane np. w sprawach sądowych i procesach administracyjnych. W tym dotyczących odszkodowań za pozostawione w Polsce mienie.
Więcej...

Wysok: Kowalski i Chojecki to kłamcy [WIDEO]
W drugiej części pt "Dlaczego doszło do upadku Mariana?" opowiem o tym jak został pozyskany do współpracy z sektą i jakie były tego głębsze przyczyny. W trzecim odcinku opowiem o historii Pastora Chojeckiego i jego metodach werbunkowych, sztuczkach i kłamstwach, "nauczaniu" i fałszach, które rozpowszechnia - pisze Grzegorz Wysok
Więcej...

Maspex w tarapatach! Po Tigerze szykuje się bojkot konsumencki Tymbarku. Za... współpracę z "Gazetą Wyborczą"
Dlaczego? Ano dlatego, że przy zakupie "Gazety Wyborczej" napój tej firmy można kupić po promocyjnej cenie. Dla internautów to jasny sygnał, że Maspex zbratał się z wrogiem z Czerskiej.
Więcej...

Podziel się i skomentuj