Piątek, 20 października 2017

Francja: Nowe prawo umożliwiające dzieciom pozwanie do sądu rodziców za wrzucanie ich zdjęć na Facebooku

Opublikowano: 12 sierpnia 2017 06:53:51
Podziel się i skomentuj

Znacie rodziców, którzy bombardują znajomych i nieznajomych zdjęciami swoich pociech? Nie jest trudno odnaleźć takie osoby, które masowo wrzucają zdjęcia na portale społecznościowe - mniej lub bardziej kompromitujące.

Francja: Nowe prawo umożliwiające dzieciom pozwanie do sądu rodziców za wrzucanie ich zdjęć na Facebooku

We Francji znaleziono na to metodę - nowe prawo umożliwia dzieciom, po ukończeniu 18 roku życia pozwanie rodziców do sądu za publikację w przeszłości ich zdjęć. Rodzicom, którzy przegrają sprawę, będzie grozić nawet więzienie, czy równowartość 200 tysięcy złotych kary. Już wcześniej policja dawała ostrzeżenia przed publikacją zdjęć w sieci, które mogłyby zostać wykorzystane przez pedofilów.

Wszystko przez to, że we Francji zjawisko pedofilii jest coraz bardziej rozpowszechnione. Policjanci nierzadko znajdowali u pedofilów zdjęcia dzieci, które wrzucali ich nieświadomi rodzice na przykład na Facebook. Zdarza się również, że pedofile w internecie szukają swoich ofiar. Bez względu na to, czy obowiązują kary, czy nie - na pewno warto zastanowić się przed publikacją zdjęć swoich dzieci, chociażby pod kątem tego, czy za parę lat nie będą musiały się wstydzić.

Francuskie prawo staje się coraz bardziej restrykcyjne jeśli chodzi o korzystanie z internetu. Przeciwnicy zmian zwracają uwagę na to, że pod płaszczykiem "bezpieczeństwa" powoli ogranicza się ich wolność.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Ukraińcy żądają od Polski odszkodowań za stracone majątki!
Ukraińcy składają w Archiwum Państwowym w Przemyślu dużą liczbę wniosków o wydanie dokumentów archiwalnych, potwierdzających własność nieruchomości w okresie międzywojennym. Chodzi o dokumenty poświadczone urzędowo, które potem mogłyby być wykorzystywane np. w sprawach sądowych i procesach administracyjnych. W tym dotyczących odszkodowań za pozostawione w Polsce mienie.
Więcej...

Wysok: Kowalski i Chojecki to kłamcy [WIDEO]
W drugiej części pt "Dlaczego doszło do upadku Mariana?" opowiem o tym jak został pozyskany do współpracy z sektą i jakie były tego głębsze przyczyny. W trzecim odcinku opowiem o historii Pastora Chojeckiego i jego metodach werbunkowych, sztuczkach i kłamstwach, "nauczaniu" i fałszach, które rozpowszechnia - pisze Grzegorz Wysok
Więcej...

Maspex w tarapatach! Po Tigerze szykuje się bojkot konsumencki Tymbarku. Za... współpracę z "Gazetą Wyborczą"
Dlaczego? Ano dlatego, że przy zakupie "Gazety Wyborczej" napój tej firmy można kupić po promocyjnej cenie. Dla internautów to jasny sygnał, że Maspex zbratał się z wrogiem z Czerskiej.
Więcej...

Źródło: tygodniknarodowy.pl
Podziel się i skomentuj