Poniedziałek, 23 października 2017

Uczelniane kółko marksistów rozwiązało się: Jesteśmy zbyt biali i bogaci, by być prawdziwymi komunistami

Opublikowano: 12 sierpnia 2017 07:08:34
Podziel się i skomentuj

Grupa marksistowska w Swarthmore College w amerykańskim stanie Pensylwania postanowiła zakończyć działalność, kiedy członkowie zdali sobie sprawę, że są "zbyt bogaci i zbyt biali, by być prawdziwymi komunistami". W pożegnalnym oświadczeniu zaznaczono, że wszyscy - z wyjątkiem jednej osoby - założyciele grupy byli zupełnie biali, z wyjątkiem jednej osoby i że żaden z nich nie pochodził ze środowisk nisko opłacanych ani z klasy robotniczej.

Uczelniane kółko marksistów rozwiązało się: Jesteśmy zbyt biali i bogaci, by być prawdziwymi komunistami

Rozgoryczony były członek, który rzucał gromy na Kolektyw Anty-Kapitalistystyczny Swarthmore (Swarthmore Anti-Capitalist Collective, SACC) stwierdził, że grupa nigdy nie może walczyć skutecznie z kapitalizmem ze względu na historię nadużyć, rasizmu a nawet uprzedzeń klasowych.

- Ich podstawowym zapleczem były białe dzieci klasy średnie klasy, bawiące się w jogging - pisał zbuntowany lewak.

Towarzysze rewolucjoniści zatroskani o przyszłość grup marksistowskich na terenie uniwersyteckiego kampusu postanowili stworzyć stowarzyszenie maoistów. Nie jest jasne, czy wiedzą iż Mao głosił, że bieda „jest to rzecz dobra. Bieda pobudza dążenie do przemian, dążenie do walki, do rewolucji”, a „interesy części trzeba podporządkować interesom całości”?

Z "ciekawszych pomysłów" tzw. wielkiego skoku naprzód, warto przypomnieć pomysł osiągnięcia pierwszego na świecie miejsca w wytapianiu stali. W tym celu uruchamiano w komunach ludowych wytop w przydomowych i przyzakładowych prymitywnych dymarkach. W zasadzie nie wytapiano stali - bo nie wydobywano żelaza, a więc jego ilość nie rosła. Przetapiano jedynie, z czego się dało (nawet z klamek i narzędzi rolniczych) marnej jakości żeliwo. Do pracy przy dymarkach skierowano olbrzymią masę chłopów, odrywając ich od pracy w polu. Szybko doprowadziło do olbrzymiej klęski głodu. Wprowadzano wtedy "żywność zastępczą" w postaci np. masy papierowej.

W ramach "zwalczania czterech plag" – kampanii społeczno-politycznej wprowadzonej w życie w latach 1958-1962 wprowadzono m.in. kampanię tępienia wróbli. Wybijanie wróbli przyniosło fatalne skutki w rolnictwie, bo przyczyniło się do plagi szarańczy, a ta – do wielkiego głodu, który pochłonął miliony istnień.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Ukraińcy żądają od Polski odszkodowań za stracone majątki!
Ukraińcy składają w Archiwum Państwowym w Przemyślu dużą liczbę wniosków o wydanie dokumentów archiwalnych, potwierdzających własność nieruchomości w okresie międzywojennym. Chodzi o dokumenty poświadczone urzędowo, które potem mogłyby być wykorzystywane np. w sprawach sądowych i procesach administracyjnych. W tym dotyczących odszkodowań za pozostawione w Polsce mienie.
Więcej...

Wysok: Kowalski i Chojecki to kłamcy [WIDEO]
W drugiej części pt "Dlaczego doszło do upadku Mariana?" opowiem o tym jak został pozyskany do współpracy z sektą i jakie były tego głębsze przyczyny. W trzecim odcinku opowiem o historii Pastora Chojeckiego i jego metodach werbunkowych, sztuczkach i kłamstwach, "nauczaniu" i fałszach, które rozpowszechnia - pisze Grzegorz Wysok
Więcej...

Maspex w tarapatach! Po Tigerze szykuje się bojkot konsumencki Tymbarku. Za... współpracę z "Gazetą Wyborczą"
Dlaczego? Ano dlatego, że przy zakupie "Gazety Wyborczej" napój tej firmy można kupić po promocyjnej cenie. Dla internautów to jasny sygnał, że Maspex zbratał się z wrogiem z Czerskiej.
Więcej...

Podziel się i skomentuj