Poniedziałek, 23 października 2017

Setki zawalonych dachów, setki tysięcy bez prądu, jedna ofiara śmiertelna- oto skutki burzy, która przeszła nad Polską!

Opublikowano: 10 sierpnia 2017 17:00:04
Podziel się i skomentuj

Ponad 3,2 tys. interwencji strażaków i prawie 103 tys. odbiorców bez prądu, a nawet śmiertelna ofiara - taki bilans po burzach, które przeszły dziś nad Polską przedstawia Państwowa Straż Pożarna i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Setki zawalonych dachów, setki tysięcy bez prądu, jedna ofiara śmiertelna- oto skutki burzy, która przeszła nad Polską!

Interwencje straży dotyczą głównie powalonych drzew, uszkodzonych dachów, zalanych piwnic oraz zerwanych linii energetycznych. Najgorzej jest w woj. łódzkim, mazowieckim, wielkopolskim i lubuskim. W całym kraju pracuje ponad 13 tys. strażaków PSP i OSP, wyposażonych w ponad 3100 samochodów i pojazdów.

- W wyniku nawałnic i silnego wiatru uszkodzonych zostało 320 budynków, w tym, ponad 200 mieszkalnych - głównie w Łódzkiem i na Mazowszu - powiedział st. bryg. Paweł Frątczak

W wyniku nawałnic śmierć poniosła jedna osoba, której łódka w wyniku silnych porywów wiatru wywróciła się. Jest także dwóch rannych- jeden w wyniku zawalenia się dachu, drugi w wyniku pożaru po uderzeniu pioruna.

Bez prądu pozostaje 103 tysiące osób. Głównie w województwie łódzkim i mazowieckim.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Kilometr od polskiej granicy czterech Arabów molestowało dwie dziewczynki. Jeden groził nożem Niemcowi, który ich bronił
Lokalne media z położonego po naszej stronie granicy Zgorzelca raportują regularnie, że migranci urządzają sobie dość często wycieczki do polskiego miasta.ch aresztować czarnoskórego mężczyznę. W obronie powalonego na ziemie imigranta stają inni
Więcej...

Jako 15-latek po raz pierwszy przeszedł operację zmiany płci. Teraz robi to po raz TRZECI! [WIDEO]
Bradley/Ria wyłożył już 5 tys. funtów i jest dumnym posiadaczem biustu w rozmiarze 34EE. Odłożył też pieniądze na część kosztów swojej trzeciej operacji. Dzięki ustawie Gender Recognition Act od 2004 r. operację zmiany płci może w Wielkiej Brytanii sfinansować NHS (odpowiednik naszego NFZ), ale ma prawo odmówić wyłożenia pieniędzy.
Więcej...

Bąkiewicz i Kalinowski o litewskich i ukraińskich pretensjach ws. projektu polskiego paszportu [WIDEO]
- Musimy dbać o pamięć o Wilnie i Lwowie. Nie wiemy co przyniesie kolejne 5, 10, 15 lat. Może Wilno i Lwów będą w granicach Polski.
Więcej...

Podziel się i skomentuj