Poniedziałek, 23 października 2017

Winnicki: PiS popiera propagandę demoliberalnych wyzwalaczy, a teraz Kaczyński też "stoi na czele reżimu" [WIDEO]

Opublikowano: 10 sierpnia 2017 15:04:45
Podziel się i skomentuj

W kolejnym "Komentarzu Mediów Narodowych" obok Damiana Kity - rzecznika prasowego Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i Roberta Bąkiewicza - prezesa stowarzyszenia, wystąpił również poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego.

Winnicki: PiS popiera propagandę demoliberalnych wyzwalaczy, a teraz Kaczyński też "stoi na czele reżimu" [WIDEO]

Na początek poruszono kwestię głosowania organizowanego przez MSWiA pod hasłem „Zaprojektuj z nami POLSKI PASZPORT 2018”. To akcja skierowana do wszystkich Polaków. Każdy z nas może na stronie internetowej projektu zdecydować, który z prezentowanych 13 motywów znajdzie się w nowym polskim paszporcie.

- Można zagłosować na przedstawicieli obozu narodowego. Do tego zachęcamy - powiedział poseł Winnicki. - Ale największe emocje polityczne budzą propozycje umiejscowienia w nowych paszportach obrazów Ostrej Bramy Ostrej Bramy w Wilnie oraz kaplicy Cmentarza Orląt Lwowskich we Lwowie, czyli dwóch fundamentalnych dla polskiej tożsamości narodowej miejsc.

- To jest sytuacja dosyć bulwersująca, jeśli wiceambasador w Wilnie jest wzywany do szefa litewskiego MSZ, tylko dlatego, że chcemy sobie ustalić wizerunek na paszporcie związany z polską historią. Bez Wilna i Lwowa nie można opowiedzieć polskiej historii - wtórował mu Robert Bąkiewicz. - Te ziemie od nas zostały oderwane, to nie ulega żadnym rozterkom. My Polacy, tak strasznie boimy się o tym mówić i przypominać, że te ziemie były nasze. Miliony Polaków przyznają się, że ich korzenie są właśnie na Kresach.

- Prowadźmy politykę zdrowego egoizmu narodowego i miejmy na względzie swoje interesy. My, Polacy, mamy prawo decydować o tym, co chcemy mieć w naszych paszportach. Z drugiej strony można zrozumieć pewne obawy Ukraińców i Litwinów (...) ale to są wizerunki związane z naszą kulturą. A myśmy jako państwo przyzwyczaili ich do naszej uległości - tłumaczył dalej Winnicki.

Rozmawiano również o fundacji Otwarty Dialog, która nawoływała do obalenia polskiego rządu i organizowania „polskiego Majdanu”

- PiS wiele lat temu przejął część haseł narodowych i prawie cały elektorat narodowy. Oczywiście nie realizuje on polityki narodowej, ale musi realizować pewne jej wątki symboliczne ze względu na presję we własnych szeregach i ze strony elektoratu - oznajmił prezes Ruchu Narodowego. - Ten nacisk trzeba cały czas na PiS wywierać.

- Rozwój tej fundacji jest dowodem na uległość wobec polityki Ukrainy. Jarosław Kaczyński jeździł na Majdan i demonstrował tam razem z jej członkami - tłumaczył Bąkiewicz.

- Sytuacja z fundacją Otwarty Dialog pokazuje pułapkę, w jaką wpada PiS - dodał Winnicki. - Prawo i Sprawiedliwość do tej pory popierało agendę demoliberalną: wolny świat, który wyzwala od tyranii. Lecą bomby i wyzwalamy od tyranii Irak i setki tysięcy ofiar, Syrię od Assada, Białoruś itd. A nagle się okazuje, że Kaczyński też stoi na czele reżimu ...

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Kilometr od polskiej granicy czterech Arabów molestowało dwie dziewczynki. Jeden groził nożem Niemcowi, który ich bronił
Lokalne media z położonego po naszej stronie granicy Zgorzelca raportują regularnie, że migranci urządzają sobie dość często wycieczki do polskiego miasta.ch aresztować czarnoskórego mężczyznę. W obronie powalonego na ziemie imigranta stają inni
Więcej...

Jako 15-latek po raz pierwszy przeszedł operację zmiany płci. Teraz robi to po raz TRZECI! [WIDEO]
Bradley/Ria wyłożył już 5 tys. funtów i jest dumnym posiadaczem biustu w rozmiarze 34EE. Odłożył też pieniądze na część kosztów swojej trzeciej operacji. Dzięki ustawie Gender Recognition Act od 2004 r. operację zmiany płci może w Wielkiej Brytanii sfinansować NHS (odpowiednik naszego NFZ), ale ma prawo odmówić wyłożenia pieniędzy.
Więcej...

Bąkiewicz i Kalinowski o litewskich i ukraińskich pretensjach ws. projektu polskiego paszportu [WIDEO]
- Musimy dbać o pamięć o Wilnie i Lwowie. Nie wiemy co przyniesie kolejne 5, 10, 15 lat. Może Wilno i Lwów będą w granicach Polski.
Więcej...

Podziel się i skomentuj