Poniedziałek, 23 października 2017

Współpracował z doktorem Mengele, a dziś władze Gdańska... upamiętniły jego dokonania!

Opublikowano: 10 sierpnia 2017 13:20:00
Podziel się i skomentuj

Jeden z gdańskich tramwajów zyskał nowego patrona. Jest nim Adolf Friedrich Johann Butenandt, niemiecki biochemik. Władze miasta jednak nie przeczytały (a może przeczytały?) jego biografii dokładnie, bowiem Butenandt był członkiem uznanej za zbrodniczą partii NSDAP oraz współpracownikiem "Anioła Śmierci" doktora Mengele.

Współpracował z doktorem Mengele, a dziś władze Gdańska... upamiętniły jego dokonania!

Historia Butenandta nie umknęła jednak uwadze jednego z gdańskich radnych, Arkadiuszowi Czartoryskiemu z PiS.

- I on jest patronem tramwaju w Gdańsku? To, że był w Gdańsku profesorem i wykładowcą to jedna rzecz, ale ewidentnie był hitlerowcem. Nie każdy Niemiec przed II wojną światową był członkiem NSDAP. Poza tym wstąpienie do NSDAP w 1933 roku nie było przymusowe, tylko na ochotnika. W Gdańsku to jednak lekceważą, uważają, że jego zasługi dla nauki przedwojennej Gdańska są wyższe, niż jego członkostwo w NSDAP - powiedział dla portalu "wpolityce.pl" Czartoryski

Butenandt nie tylko był członkiem NSDAP, który składał przysięgę na wierność Hitlerowi. Jako biochemik prowadził badania nad kobiecymi hormonami płciowymi. Podejrzewa się, że mógł on współpracować przy doświadczeniach dr Mengele w Auschwitz.

Decyzja władz Gdańska nie podoba się także profesorowi Piotrowi Niwińskiemu z IPN w Gdańsku, który wskazuje, że prezydent Paweł Adamowicz coraz bardziej skręca w kierunku podkreślania niemieckiego charakteru miasta. Odrestaurowano także starą granicę Wolnego Miasta Gdańska – na otwarciu była budka wartownicza i szlaban oraz jego symbole.

- Lokalne środowiska nie zainteresowały się poważniej tym problemem, bo po kilkudniowej burzy w szklance wody emocje opadły i po Gdańsku niestety jeździ tramwaj imienia Adolfa Butenandta - konkluduje Niwiński.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Kilometr od polskiej granicy czterech Arabów molestowało dwie dziewczynki. Jeden groził nożem Niemcowi, który ich bronił
Lokalne media z położonego po naszej stronie granicy Zgorzelca raportują regularnie, że migranci urządzają sobie dość często wycieczki do polskiego miasta.ch aresztować czarnoskórego mężczyznę. W obronie powalonego na ziemie imigranta stają inni
Więcej...

Jako 15-latek po raz pierwszy przeszedł operację zmiany płci. Teraz robi to po raz TRZECI! [WIDEO]
Bradley/Ria wyłożył już 5 tys. funtów i jest dumnym posiadaczem biustu w rozmiarze 34EE. Odłożył też pieniądze na część kosztów swojej trzeciej operacji. Dzięki ustawie Gender Recognition Act od 2004 r. operację zmiany płci może w Wielkiej Brytanii sfinansować NHS (odpowiednik naszego NFZ), ale ma prawo odmówić wyłożenia pieniędzy.
Więcej...

Bąkiewicz i Kalinowski o litewskich i ukraińskich pretensjach ws. projektu polskiego paszportu [WIDEO]
- Musimy dbać o pamięć o Wilnie i Lwowie. Nie wiemy co przyniesie kolejne 5, 10, 15 lat. Może Wilno i Lwów będą w granicach Polski.
Więcej...

Źródło: niezlomni.com
Podziel się i skomentuj