Poniedziałek, 23 października 2017

81-letni oficer SB odpowie za prześladowania opozycjonistów! Tłumaczy się, że "Kiszczak mu kazał"

Opublikowano: 10 sierpnia 2017 12:00:00
Podziel się i skomentuj

Aleksander Ch., były zastępca komendanta wojewódzkiego Milicji Obywatelskiej w Lublinie, stanie przed sądem. Poinformował o tym naczelnik lubelskiej Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN Jacek Nowakowski.

81-letni oficer SB odpowie za prześladowania opozycjonistów! Tłumaczy się, że "Kiszczak mu kazał"

81-letniemu funkcjonariuszowi MO i Służby Bezpieczeństwa, z inicjatywy którego podczas pierwszych dni Stanu Wojennego aresztowano bezprawnie 18 opozycjonistów, grozi do 10 lat więzienia. Oskarżony nie przyznaje się do winy, twierdząc, że wykonywał jedynie rozkazy Kiszczaka i działał na podstawie i w granicach prawa. Problem w tym, że dekret (O ochronie bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego w czasie obowiązywania stanu wojennego), na który powołuje się stary esbek, nigdy nie został wprowadzony, a kolejny akt prawny (Dekret o stanie wojennym) wprowadzono już po aresztowaniach. Oskarżony pozbawił więc kilkunastu ludzi wolności całkowicie bezprawnie.
Ciekawe czy "Wyborcza" i KOD staną w jego obronie, jako ofiary rządów PiS...

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Kilometr od polskiej granicy czterech Arabów molestowało dwie dziewczynki. Jeden groził nożem Niemcowi, który ich bronił
Lokalne media z położonego po naszej stronie granicy Zgorzelca raportują regularnie, że migranci urządzają sobie dość często wycieczki do polskiego miasta.ch aresztować czarnoskórego mężczyznę. W obronie powalonego na ziemie imigranta stają inni
Więcej...

Jako 15-latek po raz pierwszy przeszedł operację zmiany płci. Teraz robi to po raz TRZECI! [WIDEO]
Bradley/Ria wyłożył już 5 tys. funtów i jest dumnym posiadaczem biustu w rozmiarze 34EE. Odłożył też pieniądze na część kosztów swojej trzeciej operacji. Dzięki ustawie Gender Recognition Act od 2004 r. operację zmiany płci może w Wielkiej Brytanii sfinansować NHS (odpowiednik naszego NFZ), ale ma prawo odmówić wyłożenia pieniędzy.
Więcej...

Bąkiewicz i Kalinowski o litewskich i ukraińskich pretensjach ws. projektu polskiego paszportu [WIDEO]
- Musimy dbać o pamięć o Wilnie i Lwowie. Nie wiemy co przyniesie kolejne 5, 10, 15 lat. Może Wilno i Lwów będą w granicach Polski.
Więcej...

Podziel się i skomentuj