Czwartek, 17 sierpnia 2017

Muzeum Gejów i Lesbijek zaprasza! "Dysponujemy archiwum z licznymi zbiorami i spuściznami"

Opublikowano: 10 sierpnia 2017 05:00:00
Podziel się i skomentuj

W okresie wakacyjnym, szczególnie gdy w kraju pogoda nie dopisuje, wielu Polaków wybiera się za granicę. Część udaje się do ciepłych krajów, inni w celach turystyczno-poznawczych wybierają objazdówki. I to właśnie do tych drugich skierowana jest oferta berlińskich muzeów, reklamujących się na witrynie prowadzonej w języku polskim.

Muzeum Gejów i Lesbijek zaprasza! "Dysponujemy archiwum z licznymi zbiorami i spuściznami"

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, w końcu stolica RFN znajduje się niespełna 100 kilometrów od granicy z Polską, więc turystów z naszego kraju nie brakuje nad Sprewą. Gdy jednak bacznie przyjrzymy się temu, co do zaoferowania mają "instytucje kulturalne" w Berlinie, możemy popaść w konfuzję...
"Muzeum Gejów i Lesbijek (Schwules Museum) jest pod względem przyciągających wielką uwagę wystaw, zbiorów archiwalnych, artykułów naukowych i ponad 35 pracowników, zatrudnionych głównie nieodpłatnie, jedną z największych i najważniejszych instytucji na świecie, które informują o różnorodności w zakresie tożsamości seksualnej i koncepcji płci.
Muzeum poświęcone jest wielkiej różnorodności projektów życiowych gejów, lesbijek, biseksualistów oraz osób transseksualnych w historii, kulturze i sztuce" - czytamy na portalu www.museumsportal-berlin.de .
Ale i to nie wszystko, co oferuje rzeczona "instytucja kultury"!
"Muzeum dysponuje również księgozbiorem nt. homoseksualizmu i zbliżonej tematyki oraz archiwum z licznymi zbiorami i spuściznami".
Pozostaje pytanie - czyje są te spuścizny i jak się przechowywane?

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Kilometr od polskiej granicy czterech Arabów molestowało dwie dziewczynki. Jeden groził nożem Niemcowi, który ich bronił
Lokalne media z położonego po naszej stronie granicy Zgorzelca raportują regularnie, że migranci urządzają sobie dość często wycieczki do polskiego miasta.ch aresztować czarnoskórego mężczyznę. W obronie powalonego na ziemie imigranta stają inni
Więcej...

Jako 15-latek po raz pierwszy przeszedł operację zmiany płci. Teraz robi to po raz TRZECI! [WIDEO]
Bradley/Ria wyłożył już 5 tys. funtów i jest dumnym posiadaczem biustu w rozmiarze 34EE. Odłożył też pieniądze na część kosztów swojej trzeciej operacji. Dzięki ustawie Gender Recognition Act od 2004 r. operację zmiany płci może w Wielkiej Brytanii sfinansować NHS (odpowiednik naszego NFZ), ale ma prawo odmówić wyłożenia pieniędzy.
Więcej...

Bąkiewicz i Kalinowski o litewskich i ukraińskich pretensjach ws. projektu polskiego paszportu [WIDEO]
- Musimy dbać o pamięć o Wilnie i Lwowie. Nie wiemy co przyniesie kolejne 5, 10, 15 lat. Może Wilno i Lwów będą w granicach Polski.
Więcej...

Podziel się i skomentuj