Piątek, 20 października 2017

Dr Przybył: Tematy surowo zakazane [WIDEO]

Opublikowano: 10 sierpnia 2017 04:42:57
Podziel się i skomentuj

Dr Jan Przybył rozmawia z Grzegorzem Wysokiem, który przez 7 lat był ciągany przed sąd pod zarzutem poniżania ludzi pochodzenia żydowskiego i głoszenia antysemityzmu.

Dr Przybył: Tematy surowo zakazane [WIDEO]

Wszystko zaczęło się w 2008 r., kiedy dziennikarz lubelskiej redakcji "Gazety W" złożył do organów ścigania doniesienie na Grzegorza Wysoka, który miał rzekomo nawoływać do nienawiści i znieważać osoby narodowości żydowskiej na łamach miesięcznika "Biuletyn". Proces zakończył się w 2015 r. warunkowym umorzeniem.

– Nie zgadzam się z wyrokiem. Nie popełniłem znieważenia – mówił po procesie Grzegorz Wysok – Cytat, jakim się posłużyłem dotyczył konkretnych osób, a nie całego narodu żydowskiego. Działałem z pobudek patriotycznych, na co sąd zwrócił uwagę.

W swoim felietonie Wysok krytykował roszczenia Światowego Kongresu Żydów co do żydowskiego mienia utraconego w Polsce w czasie wojny.

– Felieton zawierał słowo obraźliwe w stosunku do jednego narodu – ocenił wykorzystany w felietonie cytat z "Przygód dobrego wojaka Szwejka" ("Bezczelne są te k... i zuchwałe") sędzia Andrzej Woźniak. – Wolność słowa nie obejmuje znieważania i słów wulgarnych. Jak wskazał jeden ze świadków w procesie, od mowy nienawiści łatwo przejść do czynów. Społeczna szkodliwość czynu była znaczna. Oskarżony starał się jednak złagodzić tekst, bo wykropkował trzy litery. Pisząc felieton kierował się pobudkami patriotycznymi. Pisał o roszczeniach, które można przecież uznać za niezasadne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Kilometr od polskiej granicy czterech Arabów molestowało dwie dziewczynki. Jeden groził nożem Niemcowi, który ich bronił
Lokalne media z położonego po naszej stronie granicy Zgorzelca raportują regularnie, że migranci urządzają sobie dość często wycieczki do polskiego miasta.ch aresztować czarnoskórego mężczyznę. W obronie powalonego na ziemie imigranta stają inni
Więcej...

Jako 15-latek po raz pierwszy przeszedł operację zmiany płci. Teraz robi to po raz TRZECI! [WIDEO]
Bradley/Ria wyłożył już 5 tys. funtów i jest dumnym posiadaczem biustu w rozmiarze 34EE. Odłożył też pieniądze na część kosztów swojej trzeciej operacji. Dzięki ustawie Gender Recognition Act od 2004 r. operację zmiany płci może w Wielkiej Brytanii sfinansować NHS (odpowiednik naszego NFZ), ale ma prawo odmówić wyłożenia pieniędzy.
Więcej...

Bąkiewicz i Kalinowski o litewskich i ukraińskich pretensjach ws. projektu polskiego paszportu [WIDEO]
- Musimy dbać o pamięć o Wilnie i Lwowie. Nie wiemy co przyniesie kolejne 5, 10, 15 lat. Może Wilno i Lwów będą w granicach Polski.
Więcej...

Podziel się i skomentuj