Sobota, 18 listopada 2017

Rząd szykuje nowy podatek? Wszystko dla "dobra środowiska".

Opublikowano: 17 lipca 2017 14:38:00
Podziel się i skomentuj

Ministerstwo Środowiska wpadło na pomysł, jak rozwiązać problem plastikowych butelek. Otóż na każdą butelkę nałożona będzie kaucja, tak jak na opakowania szklane. Projekt może uderzyć w małe sklepy.

Rząd szykuje nowy podatek? Wszystko dla "dobra środowiska".

Ministerstwo Środowiska rozważa wprowadzenie kaucji na opakowania po napojach. Jak informuje "Rzeczpospolita" to kolejny pomysł na zmniejszenie ilości odpadów w obiegu. Kaucje trzeba byłoby płacić za butelki czy puszki wykonane z plastiku, szkła czy nawet aluminium. Dziś do powtórnego przetworzenia swoje opakowania zbiera głównie branża piwna, a i to w niewielkim stopniu.

Firmy i producenci sceptycznie podchodzą do projektu. Zwracają uwagę na fakt, że jedynie 15 % butelek pochodzi z recyklingu. W dodatku okazuje się, że projekt może uderzyć w małych przedsiębiorców prowadzących małe, osiedlowe sklepy.

- Taki system ma oczywiście szereg plusów, ale ocena zależy choćby od tego, kto ponosiłby koszty ustawiania automatów. Małe sklepy nie mają wolnej powierzchni, jaka musiałaby zostać przeznaczona pod takie rozwiązania - ocenia Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Robił interesy z handlarzami narkotyków. Dziś jest autorytetem "Wyborczej" Okazało się, że w przeszłości jeden z autorytetów "Gazety Wyborczej" do spraw prawa – dr Jerzy Zajadło... robił interesy z handlarzami narkotyków!
Więcej...

Już od ponad roku słowaccy narodowcy patrolują pociągi na obszarach zamieszkanych przez mniejszość cygańską [WIDEO]We wschodniej Słowacji, która jest stale nękana przez niebezpieczny element aspołeczny (tak zwykle określa się liczną tu mniejszość cygańską - przyp. red.) działamy już od roku. Na trasie Poprad - Stara Lubovna udało się nam osiągnąć niesamowite efekty
Więcej...

Podziel się i skomentuj