Sobota, 18 listopada 2017

Wicepremier Rosji: Ci, którzy oddają cześć partyzantce antykomunistycznej to spadkobiercy hitlerowskich niedobitków

Opublikowano: 17 lipca 2017 11:30:00
Podziel się i skomentuj

Skandaliczny wpis na Twitterze Dmitrija Rogozina, wicepremiera Federacji Rosyjskiej. Komentując wypuszczony ostatnio film przedstawiający "Leśnych Braci", a więc członków partyzantki niepodległościowo-antykomunistycznej walczącej o suwerenności krajów nadbałtyckich, wysokiej rangi urzędnik FR stwierdził, że jest on dowodem na "ukrywanie się pod postacią NATO spadkobierców hitlerowskich niedobitków".

Wicepremier Rosji: Ci, którzy oddają cześć partyzantce antykomunistycznej to spadkobiercy hitlerowskich niedobitków

Argumentując swoją kontrowersyjną enuncjację Rogozin zauważył, że wielu z bojowników o niepodległość Łotwy, Litwy i Estonii służyło w szeregach SS. Wicepremier Rosji nie jest oczywiście odosobniony w takiej opinii o antykomunistach. Narracja historyczna kreowana przez Kreml wielokrotnie plugawiła chociażby żołnierzy Armii Krajowej, zarzucając im kolaborację z nazistami. Dla Rosjan brak zgody na sowiecką okupację lub protektorat wiąże się automatycznie z zakwalifikowaniem danej grupy jako "popleczników Hitlera."

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Robił interesy z handlarzami narkotyków. Dziś jest autorytetem "Wyborczej" Okazało się, że w przeszłości jeden z autorytetów "Gazety Wyborczej" do spraw prawa – dr Jerzy Zajadło... robił interesy z handlarzami narkotyków!
Więcej...

Już od ponad roku słowaccy narodowcy patrolują pociągi na obszarach zamieszkanych przez mniejszość cygańską [WIDEO]We wschodniej Słowacji, która jest stale nękana przez niebezpieczny element aspołeczny (tak zwykle określa się liczną tu mniejszość cygańską - przyp. red.) działamy już od roku. Na trasie Poprad - Stara Lubovna udało się nam osiągnąć niesamowite efekty
Więcej...

Podziel się i skomentuj