Sobota, 18 listopada 2017

Działacze anty-islamskiego ruchu odwiedzili burmistrza i biskupa będących zwolennikami muzułmańskiej imigracji [WIDEO]

Opublikowano: 17 lipca 2017 02:50:25
Podziel się i skomentuj

Działacze anty-islamscy z ruchu "Stop Islamizacji Danii" (SIAD) odwiedzili w czwartek domy dwóch liderów lokalnej społeczności, będących jednocześnie zwolennikami islamskich imigrantów. O piątej rano zjawili się pod domami: burmistrza miasta Roskilde - Joy Mogensena i biskupa Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego Danii - Petera Fischera Møllera.

Działacze anty-islamskiego ruchu odwiedzili burmistrza i biskupa będących zwolennikami muzułmańskiej imigracji [WIDEO]

Mogensenowi i Møllerowi zarzuca się wsparcie udzielane budowie nowego meczetu w mieście. Będzie on pierwszym w Danii posiadającym minarety. Parlament odrzucił propozycję Duńskiej Partii Ludowej, która zabraniała islamskiego wezwania do modlitwy w całej Danii. I właśnie dlatego poranny protest polegał na odegraniu nagrania takiegoż śpiewu muezzina. Wzywając wiernych, muezzin zwraca się kolejno na wszystkie strony świata i wykrzykuje azan - wezwanie wyznawców islamu do modlitwy (salat), która należy do obowiązków każdego muzułmanina. Wygłaszany jest z minaretu przez muezina, który pięć razy w ciągu dnia wzywa do modlitwy. Wypowiadanie i deklamacja adhan składa się z 7 formuł, z których najbardziej znana jest "Allahu akbar" (Allah jest wielki).

Biskup Møller twierdził później, że nie został obudzony, ale to zachęciło członków SIAD do obiecania złożenia mu kolejnej wizyty.
Kilkanaście miesięcy temu szwedzcy aktywiści odwiedzili w podobny sposób dzielnicę zamieszkaną przez lewicowców, aby nadać również wcześnie rano odtworzyć wezwanie do modlitwy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Robił interesy z handlarzami narkotyków. Dziś jest autorytetem "Wyborczej" Okazało się, że w przeszłości jeden z autorytetów "Gazety Wyborczej" do spraw prawa – dr Jerzy Zajadło... robił interesy z handlarzami narkotyków!
Więcej...

Już od ponad roku słowaccy narodowcy patrolują pociągi na obszarach zamieszkanych przez mniejszość cygańską [WIDEO]We wschodniej Słowacji, która jest stale nękana przez niebezpieczny element aspołeczny (tak zwykle określa się liczną tu mniejszość cygańską - przyp. red.) działamy już od roku. Na trasie Poprad - Stara Lubovna udało się nam osiągnąć niesamowite efekty
Więcej...

Podziel się i skomentuj