Sobota, 18 listopada 2017

Niemiecki dziennikarz: Kaczyński to Führer narodowo-konserwatywnej rewolucji

Opublikowano: 17 lipca 2017 05:15:30
Podziel się i skomentuj

Konrad Schuller, dziennikarz jednego z najpoczytniejszych dzienników niemieckich - "Frankfurter Allgemeine Zeitung" w artykule zatytułowanym "Kaczyński walczy przeciwko sądowi ostatecznemu" podsumowuje ostatnie ruchy partii rządzącej w kwestiach dotyczących sądownictwa.

Niemiecki dziennikarz: Kaczyński to Führer narodowo-konserwatywnej rewolucji

- Poprzez te reformy polski rząd podporządkowuje sobie sądy. Teraz największy siłacz kraju próbuje złamać ostatni opór - pisze niemiecki korespondent, nazywając Jarosława Kaczyńskiego "Führerem narodowo-konserwatywnej rewolucji", jednocześnie uznając iż jest on jak wielu ludzi z jego pokolenia głęboko naznaczony doświadczeniem warszawskich ruin, w których dorastał po wojnie.

Dziennikarz przyznaje jednak, bez ogródek winę swoich rodaków za polskie cierpienia lat wojny. Nie przeszkadza mu to krótko potem nazwac taktyki Kaczyńskiego "Blitzkriegiem" na wzór hitlerowskich szybkich podbojów z początków II wojny światowej, a nawet "pacyfikacją" która niewiele różni się od masowych mordów popełnianych przez Wehrmacht i SS.

Dlaczego szef PiS tak zawzięcie walczy o sądy, szczególnie o Sąd Najwyższy? Zdaniem Schullera, najważniejsze jest to, iż SN rozstrzyga o wynikach wyborów i prawidłowości ich przeprowadzenia. Ktokolwiek kontroluje go, może faktycznie wybory ustawić pod siebie. Teoretycznie może również fałszować wybory bez żadnych konsekwencji prawnych - podsumowuje niemiecki dziennikarz.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Robił interesy z handlarzami narkotyków. Dziś jest autorytetem "Wyborczej" Okazało się, że w przeszłości jeden z autorytetów "Gazety Wyborczej" do spraw prawa – dr Jerzy Zajadło... robił interesy z handlarzami narkotyków!
Więcej...

Już od ponad roku słowaccy narodowcy patrolują pociągi na obszarach zamieszkanych przez mniejszość cygańską [WIDEO]We wschodniej Słowacji, która jest stale nękana przez niebezpieczny element aspołeczny (tak zwykle określa się liczną tu mniejszość cygańską - przyp. red.) działamy już od roku. Na trasie Poprad - Stara Lubovna udało się nam osiągnąć niesamowite efekty
Więcej...

Podziel się i skomentuj