Sobota, 18 listopada 2017

Polacy nadzieją dla Zachodniej Europy? Dzięki naszym rodakom odżywają parafie katolickie za Odrą!

Opublikowano: 17 lipca 2017 07:20:00
Podziel się i skomentuj

Agresywna, postępująca ateizacja społeczeństw zachodniej Europy sprawia, że odsetek praktykujących religijnie chrześcijan stale maleje. Znane są Czytelnikom obrazki i materiały filmowe, na których widać burzenie kościołów lub przemienianie miejsc kultu na dyskoteki czy obiekty rozrywkowe. Czy ten antyteistyczny trend da się powstrzymać?

Polacy nadzieją dla Zachodniej Europy? Dzięki naszym rodakom odżywają parafie katolickie za Odrą!

Jak pokazują Polacy - jak najbardziej! I nie chodzi tu o mieszkańców naszej Ojczyzny, a o tych, którzy zdecydowali się z kraju wyjechać. To właśnie nasi rodacy na Zachodzie nie rezygnują z praktyk religijnych i zapełniają opustoszałe dotychczas kościoły. Widać to szczególnie na wschodzie Niemiec. Tamtejsze parafie zapełniają się Polakami co niedzielę. Zjawisko to dostrzegła nawet Archidiecezja Berlińska, która ruszyła z projektem "Wiara bez granic". Celem tegoż jest integracja wierzących Polaków i Niemców, a także próba zaangażowania dotychczas biernych religijnie okolicznych mieszkańców, rezydentów pogranicza polsko-niemieckiego. W ramach projektu organizowane są spotkania, wspólne modlitwy i uroczystości. Polacy mają możliwość uczestnictwa w Mszy Św. odprawianej w języku ojczystym.
Zarówno nasi rodacy za Odrą jak i tamtejsi wierzący Niemcy pokładają wielkie nadzieje we współpracy na rzecz ożywienia zachodniego Kościoła. Nam pozostaje trzymać za to kciuki i... modlić się o pomyślność inicjatywy i nawrócenie na Zachodzie!

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Robił interesy z handlarzami narkotyków. Dziś jest autorytetem "Wyborczej" Okazało się, że w przeszłości jeden z autorytetów "Gazety Wyborczej" do spraw prawa – dr Jerzy Zajadło... robił interesy z handlarzami narkotyków!
Więcej...

Już od ponad roku słowaccy narodowcy patrolują pociągi na obszarach zamieszkanych przez mniejszość cygańską [WIDEO]We wschodniej Słowacji, która jest stale nękana przez niebezpieczny element aspołeczny (tak zwykle określa się liczną tu mniejszość cygańską - przyp. red.) działamy już od roku. Na trasie Poprad - Stara Lubovna udało się nam osiągnąć niesamowite efekty
Więcej...

Podziel się i skomentuj