Piątek, 24 listopada 2017

Włosi chcą wypchnąć do krajów położonych na północ od swojego kraju 200 tys. migrantów

Opublikowano: 16 lipca 2017 07:33:00
Podziel się i skomentuj

Urzędnicy rządu włoskiego zagrozili wydaniem tymczasowych wiz UE tysiącom migrantów, uznając to za najlepszy środek poradzenia sobie z eskalacją kryzysu imigranckiego. Pozwoliłoby to wypchnąć ich do krajów położonych na północ od Włoch - informuje brytyjski "The Times".

Włosi chcą wypchnąć do krajów położonych na północ od swojego kraju 200 tys. migrantów

Włochy wezwały wcześniej swoich sąsiadów z UE do udzielenia pomocy, ale władze tego kraju rozczarował brak jakiejkolwiek reakcji. Setki osób ubiegających się o azyl upychanych jest w zatłoczonych ośrodkach w małych wioskach w całym kraju. Ośrodki te nazywane są przez mieszkańców "ludzkimi magazynami".

Mattia Toaldo, analityk z Europejskiej Rady Stosunków Zagranicznych (ECFR), powiedział dziennikarzom "The Times":

- Jeśli imigranci nadal będą przybywać, a Włochy postanowią wydać im dokumenty, aby mogli oni przekroczyć granicę i opuścić Włochy, to będzie to "opcja nuklearna". Włosi stracili nadzieję na uzyskanie pomocy ze strony UE i mogą powiedzieć: Jeśli nasi partnerzy nie chcą poczuwać się do współodpowiedzialności i pomocy, zrobimy to.

Te informacje potwierdzili Mario Giro, wiceminister spraw zagranicznych i Luigi Manconi, senator z rządzącej Partii Demokratycznej, mówiąc "The Times", że wydawanie tymczasowych wiz migrantom faktycznie jest przedmiotem dyskusji w kołach rządowych. Giro uważa, że ​​Włochy mogą wykorzystać dyrektywę Rady Europejskiej 2001/55, opracowaną po problemach na tzw. szlaku bałkańskim.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Robił interesy z handlarzami narkotyków. Dziś jest autorytetem "Wyborczej" Okazało się, że w przeszłości jeden z autorytetów "Gazety Wyborczej" do spraw prawa – dr Jerzy Zajadło... robił interesy z handlarzami narkotyków!
Więcej...

Już od ponad roku słowaccy narodowcy patrolują pociągi na obszarach zamieszkanych przez mniejszość cygańską [WIDEO]We wschodniej Słowacji, która jest stale nękana przez niebezpieczny element aspołeczny (tak zwykle określa się liczną tu mniejszość cygańską - przyp. red.) działamy już od roku. Na trasie Poprad - Stara Lubovna udało się nam osiągnąć niesamowite efekty
Więcej...

Podziel się i skomentuj