Piątek, 24 listopada 2017

Krakowscy pseudokibice... przemycali ludzi z krajów arabskich do Europy!

Opublikowano: 15 lipca 2017 17:10:00
Podziel się i skomentuj

Prokuratura w Krakowie prowadzi śledztwo dotyczące działania zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej ze środowiskiem tamtejszych pseudokibiców. Jej członkowie współpracowali z arabskimi i afrykańskimi przemytnikami ludzi i dokonywali przemytu imigrantów pochodzących z krajów arabskich na terytorium Niemiec i Austrii.

Krakowscy pseudokibice... przemycali ludzi z krajów arabskich do Europy!

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 10 członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem imigrantów pochodzących z Syrii, Iraku, Afganistanu i Pakistanu do państw Europy Zachodniej. Wśród zatrzymanych jest jedna kobieta.

Przy rozbiciu grupy współpracowali ze sobą funkcjonariusze grupy dochodzeniowo śledczej z Polski i Niemiec, a także przedstawiciele Straży Granicznej oraz Europolu.

Wobec podejrzanych zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania, poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju oraz dozoru policji.

Jak ustalili śledczy przemytnicy transportowali imigrantów w trudnych warunkach, po kilkadziesiąt osób w samochodach dostawczych. Szacuje się, że grupa dokonała przemytu kilkuset imigrantów, od których inkasowano opłaty w wysokości od 300 do 1000 euro.

Przemytniczy szlak rozpoczynał się z reguły na Węgrzech w ośrodku dla uchodźców i wiódł do Niemiec albo Austrii tranzytem przez granice Czech, Słowacji i Polski – w zależności od punktu docelowego.


Podziel się i skomentuj