Piątek, 24 listopada 2017

Protest na Śląsku przeciwko "Klątwie"

Opublikowano: 15 lipca 2017 10:23:50
Podziel się i skomentuj

Śląskie Centrum Kultury organizuje protest przeciwko wystawianiu w Teatrze Rozrywki w Chorzowie wulgarnego i bluźnierczego spektaklu "Klątwa".

Protest na Śląsku przeciwko "Klątwie"

Jak czytamy na wydarzeniu protest rozpocznie się 3 sierpnia o godz. 17.30 pod siedzibą teatru.
Uwaga! Klątwa na Śląsku! Informujcie znajomych o proteście!
Jako obywatele Śląskiej Ziemi pragniemy zaprotestować przeciwko spektaklowi "Klątwa", który ma być wystawiony na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie. Ta antysztuka prowadzi do deprawacji kultury naszego regionu i kpi z wiary, która była, jest i będzie ostoją mieszkających tu ludzi. Domagamy się zdymisjonowania odpowiedzialnych za repertuar w Teatrze Rozrywki w Chorzowie i powołania kierownictwa teatru, któremu przyświecać będzie rozwój kultury w naszym regionie.

Organizatorzy protestu wyjaśniają również, że "ingerowanie" w repertuar teatru jest jak najbardziej uzasadnione:
Czy mamy moralne prawo ingerować w repertuar Teatru Rozrywki? Patrząc na plan finansowy tej instytucji kultury widać wyraźnie, że jednostka ta utrzymuje się głownie dzięki dotacji z budżetu; w 2017 roku to 8 890 668 zł, suma ta stanowi ponad połowę przychodu Teatru Rozrywki. Nie trzeba chyba dodawać, że to z naszych podatków finansowane są dotacje z budżetu. Zakrawa to na niesmaczny żart, ale Polacy sami finansują przedstawienia uderzające w naszą wiarę i tradycję, to nie są domysły, taka jest dzisiejsza rzeczywistość. Na taki stan rzeczy nie możemy nie reagować. Konieczna jest nasza duchowa mobilizacja i gotowość do zajęcia stanowiska, głośnego powiedzenia NIE.

Podziel się i skomentuj