Sobota, 18 listopada 2017

Islamiści wymordowali chrześcijańską wioskę. Skala barbarzyństwa szokuje!

Opublikowano: 15 lipca 2017 07:00:00
Podziel się i skomentuj

Członkowie radykalnej islamskiej organizacji Asz Szabab zamordowali 13 chrześcijan. Masakry dokonano w chrześcijańskiej osadzie Kipini na wybrzeżu Kenii. Chrześcijańskim ofiarom obcięto głowy, zostali zastrzeloni lub zadźgani maczetami. Społeczność chrześcijańska w Kenii jest zszokowana skalą barbarzyństwa tego czynu.

Islamiści wymordowali chrześcijańską wioskę. Skala barbarzyństwa szokuje!

Prawie 85 proc. mieszkańców Kenii to chrześcijanie. Muzułmanie w Kenii stanowią obecnie około 9.7% całkowitej populacji.

- Chrześcijanom kazano recytować islamskie dogmy. Ponieważ nie chcieli tego robić zostali zabici - informuje portal ChristianNews.net.

Według świadków muzułmanie z pobliskich wiosek pomogli islamskim fundamentalistom w masakrze.

- Apelujemy do rządu w Nairobi o natychmiastowe śledztwo i zatrzymanie muzułmanów, którzy pomagają terrorystom z Asz Szabab - powiedziała jedna z ofiar, której udało się przeżyć atak.

W odpowiedzi na apel miejscowej ludności rząd wprowadził godzinę policyjną. Uzbrojone patrole policji i wojska będą sprawować okolicę przez kolejne trzy miesiące.

Powiązana z Al-Kaidą organizacja Asz Szabab liczy ponad 14 tysięcy bojowników. Ugrupowanie chce przejąć władzę w toczącej się od 1991 r. somalijskiej wojnie domowej, a na podbitych terenach ustanowić kalifat islamski i wprowadzić prawo szariatu. Kenia, która wspiera Somalię w wojnie z muzułmańskimi ekstremistami znajduje się na celowniku terrorystów z Asz Szabab od 2011 r. Ich dziełem jest m.in. atak na centrum handlowe w Nairobi w 2013 roku, gdzie zginęło 71 osób, a 175 osób zostało rannych.

Podziel się i skomentuj