Piątek, 24 listopada 2017

Liroy: Tyszka to mętna postać. Powinien być zdjęty z funkcji wicemarszałka Sejmu.

Opublikowano: 14 lipca 2017 16:43:13
Podziel się i skomentuj

W rozmowie z dziennikiem "Rzeczpospolita" pod adresem wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszki padają mocne słowa ze strony Piotra Liorya-Marca.

Liroy: Tyszka to mętna postać. Powinien być zdjęty z funkcji wicemarszałka Sejmu.

Liory nie oszczędził również samego Pawła Kukiza. Na pytanie dziennikarza o to, że padają ze strony niektórych działaczy Kukiz'15 zarzuty, że otacza się ludźmi ze środowiska PiS i PO, Liroy odpowiedział:

- Sam Kukiz wspierał PO, współpracował z nimi, grał dla nich koncerty w kampaniach. Idąc tym tokiem rozumowania, to sam powinien się teraz usunąć z Kukiz'15 za kontakty z PO.

I dodał, że skoro nie mogą znaleźć nic na niego to atakuje się jego współpracowników. I dodał:

- Ego gubi Kukiza. To Paweł otacza się ludźmi z wyrokami, nie ja.

Pytany o Kukiz'15 i o to o co walczyy teraz to ugrupowanie polityczne Liroy stwierdził, że sam już nie wie. Jak widać mocno rozczarował się tą formacją bo dał mocniej:

- Dzisiaj Kukiz'15 jest ucieleśnieniem partiokracji.

To smutna konstatacja zważywszy, że to właśnie pod hasłem walki z patriokracją Kukiz'15 szturmował Sejm i ciągle jest to jedno z głównych haseł na ustach liderów tego ugrupowania.

Poseł Liroy-Marzec został również zapytany o wicemarszałka Stanisława Tyszkę z którym wdał się w dosyć ostry spór. Liry stwierdził, że tym facetem nie ma się sensu zajmować ponieważ wkrótce, według Liroya, ludzie sami się przekonają jakim typem człowieka jest Tyszka. Naciskany jednak przez dziennikarza rzucił:

- Tyszka to mętna postać. (...) Tyszka jest największym błędem Kukiz'15. Paweł o tym wie. Powinien być zdjęty z funkcji wicemarszałka Sejmu.

Źródło: RP.pl
Podziel się i skomentuj