Sobota, 18 listopada 2017

Katowice: ABW zatrzymała Polaka powiązanego z ISIS. Przekazywał informacje służące przeprowadzeniu ataku w Polsce

Opublikowano: 14 lipca 2017 07:22:19
Podziel się i skomentuj

Katowicka delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, wydała wczoraj oświadczenie, w którym poinformowała że zatrzymano niejakiego Dawida D. - obywatela polskiego współpracującego z ISIS. Dawid D. jest oskarżony przekazywanie terrorystom informacji służących przeprowadzeniu ataku w naszym kraju.

Katowice: ABW zatrzymała Polaka powiązanego z ISIS. Przekazywał informacje służące przeprowadzeniu ataku w Polsce

- Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej nadzoruje śledztwo prowadzone przez Delegaturę ABW w Katowicach w sprawie rozpowszechniania treści mogących ułatwić popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym - przekazało biuro prasowe Prokuratury Krajowej mediom.

Zatrzymany według ustaleń reporterów RMF FM od dawna był w kontakcie z ISIS i innymi radykalnymi islamistami. Wobec Dawida D. zastosowano areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Grozi mu pięć lat więzienia. Według doniesień prasowych mężczyzna przyznał się do winy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Bydgoszcz: Afrykański student skarży się na rasizm. Prawie (!) został potrącony barkiem na ulicy Jak zeznał jeden z nich, przebiegając przez przejście dla pieszych na ul. Focha, gdyby nie uchylił się, to zostałby uderzony barkiem idącego wraz z drugim mężczyzna z naprzeciwka bydgoszczanina. Inny określił to jako "prawie" zostałby uderzony.
Więcej...

Kielce: Prawda o pogromie kieleckim - spotkanie z Dariuszem Walusiakiem [WIDEO] Pogrom ludności żydowskiej w Kielcach to sprawa, która cały czas budzi liczne kontrowersje. Prawda o tym, co zdarzyło się przy ul. Planty 7/9 jest solą w oku dla środowisk postkomunistycznych.
Więcej...

Podziel się i skomentuj