Sobota, 18 listopada 2017

Francuski film totalnie masakruje ideę przyjmowania uchodźców! Dziś na ekrany polskich kin wchodzi "Czym chata bogata"!

Opublikowano: 14 lipca 2017 09:00:00
Podziel się i skomentuj

Aż trudno w to uwierzyć, że jest to film, który powstał we Francji. Na ekranach polskich kin dziś premiera filmu "Czym chata bogata". Twórcy postanowili ośmieszyć i wydrwić lewicowych ideologów, którzy chcą przez Europę przyjmowania uchodźców. Film w bardzo celny sposób rozmontowuje demoliberalny establishment, oderwany zupełnie od rzeczywistości zwykłych Europejczyków.

Francuski film totalnie masakruje ideę przyjmowania uchodźców! Dziś na ekrany polskich kin wchodzi "Czym chata bogata"!

Film opowiada o Jeanie-Etienne Fougerole, który jest lewicowym publicystą i autorem wielu bestsellerów, gdzie pisze o sprawiedliwości społecznej. Podczas jednego z wystąpień w telewizji, w którym dyskutuje żywiołowo z przedstawicielem prawicy, oświadcza iż przyjmie romską rodzinę. Kontrast między zachowaniem Romów, a tym do czego przyzwyczajony jest Fougerole rodzi wiele zabawnych gagów, które w istocie są satyrą na współczesną polityczną poprawność i tzw. kawiorową lewicę.

Twórcy z całkowitą bezwzględnością rozdzierają zasłonę obłudy i demagogii. Mocno dostaje się przede wszystkim lewicowym populistom. Fougerole i jego żona to weterani walki o lepsze jutro z lat 60. W kółko opowiadają o niedoli klasy robotniczej i deklarują poparcie dla emigrantów. Jednak w filmie pełno jest scen pokazujących, w jakich luksusach żyją, a jedynym obcym, z jakim mają do czynienia, jest ich hinduski lokaj. - pisze w recenzji na portalu filmweb.pl Marcin Pietrzyk

Choć w filmie mowa jest o rodzinie romskiej, nie w sposób zauważyć, iż film odnosi się bezpośrednio to kryzysu migracyjnego, a twórcy niechcący wyśmiali unijne elity i polskich samorządowców, którzy chcą koniecznie narzucić Polsce kwoty uchodźców.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Bydgoszcz: Afrykański student skarży się na rasizm. Prawie (!) został potrącony barkiem na ulicy Jak zeznał jeden z nich, przebiegając przez przejście dla pieszych na ul. Focha, gdyby nie uchylił się, to zostałby uderzony barkiem idącego wraz z drugim mężczyzna z naprzeciwka bydgoszczanina. Inny określił to jako "prawie" zostałby uderzony.
Więcej...

Kielce: Prawda o pogromie kieleckim - spotkanie z Dariuszem Walusiakiem [WIDEO] Pogrom ludności żydowskiej w Kielcach to sprawa, która cały czas budzi liczne kontrowersje. Prawda o tym, co zdarzyło się przy ul. Planty 7/9 jest solą w oku dla środowisk postkomunistycznych.
Więcej...

Podziel się i skomentuj