Sobota, 18 listopada 2017

Eurokraci zapowiadają, że "nie odpuszczą" rządowi w Warszawie. Chcą wezwać Ziobrę na dywanik do Brukseli!

Opublikowano: 14 lipca 2017 08:45:00
Podziel się i skomentuj

Bezkompromisowe działania rządu Prawa i Sprawiedliwości zatkały urzędników w Brukseli. Eurokraci, którzy aktualnie próbują rozprawić się z krnąbrnym Wiktorem Orbanem, zostali zaskoczeni wieczornymi głosowaniami w konsekwencji których zmieniono regulacje związane z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości.

Eurokraci zapowiadają, że "nie odpuszczą" rządowi w Warszawie. Chcą wezwać Ziobrę na dywanik do Brukseli!

– Pospieszne głosowanie w Sejmie w sprawie reformy sądownictwa to punkt zwrotny dla Polski. PiS na dobre odwraca się od zasady niezależności wymiaru sprawiedliwości. Czerwona linia została przekroczona. PiS kończy państwo prawa i demokrację w Polsce oraz opuszcza europejską wspólnotę wartości – zagrzmiał Manfred Weber (CSU), reprezentujący w Parlamencie Europejskich chadeków.

Najliczniej reprezentowana formacja w PE (zasiadają w niej m.in. politycy PO) zaapelowała do unijnych instytucji o stanowczą reakcję na "poważne pogwałcenie podstawowych wartości".
W podobnym duchu wypowiadał się znany na pewno Czytelnikom Guy Verhofstadt - szef frakcji liberałów.
Zażądal zwołania natychmiastowego i nadzwyczajnego posiedzenia komisji LIBE ds. wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych. Na dywanik przed jej "majestatem" miałby zostać zawezwany Zbigniew Ziobro.
Co gniew eurokratów oznacza dla Polski? Na chwilę obecną poza pianą na ustach większości unijnych polityków - niewiele...

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Bydgoszcz: Afrykański student skarży się na rasizm. Prawie (!) został potrącony barkiem na ulicy Jak zeznał jeden z nich, przebiegając przez przejście dla pieszych na ul. Focha, gdyby nie uchylił się, to zostałby uderzony barkiem idącego wraz z drugim mężczyzna z naprzeciwka bydgoszczanina. Inny określił to jako "prawie" zostałby uderzony.
Więcej...

Kielce: Prawda o pogromie kieleckim - spotkanie z Dariuszem Walusiakiem [WIDEO] Pogrom ludności żydowskiej w Kielcach to sprawa, która cały czas budzi liczne kontrowersje. Prawda o tym, co zdarzyło się przy ul. Planty 7/9 jest solą w oku dla środowisk postkomunistycznych.
Więcej...

Podziel się i skomentuj