Poniedziałek, 23 października 2017

Słowacja: Lider narodowców na czele sondażu

Opublikowano: 19 czerwca 2017 18:50:39
Podziel się i skomentuj

W końcu 2013 r. przywódca Partii Ludowej Nasza Słowacja (L'SNS) - Marian Kotleba został żupanem, czyli odpowiednikiem naszego wojewody (tyle, że na Słowacji wybieranym w wyborach powszechnych) w żupie (regionie) Bańskiej Bystrzycy.

Banskobystricky kraj to najbardziej wolna od korupcji i nepotyzmu prowincja Słowacji i to już drugi rok z rzędu - głosił raport Transparency International w końcu 2015 r. Sława Kotleby jako dobrego gospodarza regionu pozwoliła na uzyskanie 8 % głosów w wyborach w marcu 2016 r., co dało partii 14 miejsc w słowackim parlamencie - Radzie Narodowej.

Słowacja: Lider narodowców na czele sondażu

W najnowszym sondau agencji Focus, Kotleba wygrałby ponownie bezproblemowo w pierwszej turze wyborów na to stanowisko. Zaufałoby mu 25,9 % wyborców. Jego kontrkandydatem w drugiej turze byłby niezależny kandydat - Jan Lutner.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Bosak: Nikt nie chce pamiętać, że to PiS popierał ściąganie do Polski tysięcy muzułmańskich uchodźców z Kaukazu
Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość domaga się, aby zgodnie z przepisami rozdz. 6a ustawy o cudzoziemcach rząd wydał rozporządzenie o przyznaniu uchodźcom czeczeńskim ochrony czasowej na terytorium Polski
Więcej...

List Francuza do Polaków: Czuję, że Polska coś robi w sprawie inwazji muzułmańskiej w przeciwieństwie do mojego kraju
Francja od II wojny światowej jest niczym więcej, jak tylko krajem kolaborantów!!!
Wy Polacy możecie być dumni z siebie.
Jestem całym sercem z Wami.
Czytaj dalej

Norwegia: Aresztowano dwóch Polaków. Są oskarżeni o spalenie ośrodka dla uchodźców w Bergen [WIDEO]
Według śledczych, są oni odpowiedzialni za podpalenie ośrodka Lindas w grudniu 2015 r. Straty materialne szacuje się na kwotę ponad sześć milionów koron (2.7 mln złotych).
Czytaj dalej

Włochy: Siły bezpieczeństwa brutalnie spacyfikowały narodowców protestujących przeciw nadawaniu obywatelstwa imigrantom [WIDEO]
Niestety demonstracja nie przebiegła pokojowo, ponieważ zgromadzeni zostali zaatakowani przez policję. Funkcjonariusze pałkami potraktowali obywateli, a potem użyto przeciw protestującym armatki wodnej. Pokazuje to różnicę pomiędzy traktowaniem imigrantów, a rodzimych mieszkańców swojego kraju. Prawa uchodźców stoją, jak widać wyżej w hierarchii od praw Włochów.
Czytaj dalej

Podziel się i skomentuj