Poniedziałek, 23 października 2017

Francja: Front Narodowy zdobył 33 % poparcia - dostanie 1 % mandatów w parlamencie. "Uroki" jednomandatowych okręgów

Opublikowano: 19 czerwca 2017 04:56:46
Podziel się i skomentuj

La Republique en Marche (LREM) - partia prezydenta Emmanuela Macrona oraz sprzymierzony Le Mouvement démocrate (MoDem) wygrały ostatecznie wybory parlamentarne we Francji, zdobywając absolutną większość mandatów w drugiej rundzie.

La République En Marche ! (dawniej En Marche!) uzyska co najmniej 300 miejsc, a MoDem - co najmniej 41 miejsc. Oznacza to, że wynik LREM da Macronowi silny mandat, by rozpocząć realizację jego polityki.

Republikanie i ich sojusznicy to teraz największa partia opozycyjna - zdobyli ponad 100 miejsc. Front Narodowy, kierowany przez Marine Le Pen, który walczył przeciwko Macronowi w wyścigu prezydenckim i uzyskał 33,9 % głosów i zaledwie osiem miejsc.

Francja: Front Narodowy zdobył 33 % poparcia - dostanie 1 % mandatów w parlamencie. "Uroki" jednomandatowych okręgów

Uchwalona w 1958 r. ordynacja wyborcza wprowadziła jednomandatowe okręgi wyborcze. Francja została podzielona na okręgi, których liczba była równa liczbie mandatów, które były do zdobycia. W pierwszej turze, aby wygrać należy zdobyć większość głosów, a w drugiej turze także większość, ale bezwzględną.

Przed drugą turą odbywa się zacięta walka polityczna, która rozgrywa się między tzw. blokami politycznymi. Dochodzi więc do poszukiwania sojuszników i zawierania sojuszy między partiami. W wyborach parlamentarnych wybiera się nie tylko deputowanych, ale także ich zastępców, co powoduje, że w przypadku wygaśnięcia mandatu nie ma potrzeby organizowania wyborów uzupełniających.


CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Bosak: Nikt nie chce pamiętać, że to PiS popierał ściąganie do Polski tysięcy muzułmańskich uchodźców z Kaukazu
Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość domaga się, aby zgodnie z przepisami rozdz. 6a ustawy o cudzoziemcach rząd wydał rozporządzenie o przyznaniu uchodźcom czeczeńskim ochrony czasowej na terytorium Polski
Więcej...

List Francuza do Polaków: Czuję, że Polska coś robi w sprawie inwazji muzułmańskiej w przeciwieństwie do mojego kraju
Francja od II wojny światowej jest niczym więcej, jak tylko krajem kolaborantów!!!
Wy Polacy możecie być dumni z siebie.
Jestem całym sercem z Wami.
Czytaj dalej

Norwegia: Aresztowano dwóch Polaków. Są oskarżeni o spalenie ośrodka dla uchodźców w Bergen [WIDEO]
Według śledczych, są oni odpowiedzialni za podpalenie ośrodka Lindas w grudniu 2015 r. Straty materialne szacuje się na kwotę ponad sześć milionów koron (2.7 mln złotych).
Czytaj dalej

Włochy: Siły bezpieczeństwa brutalnie spacyfikowały narodowców protestujących przeciw nadawaniu obywatelstwa imigrantom [WIDEO]
Niestety demonstracja nie przebiegła pokojowo, ponieważ zgromadzeni zostali zaatakowani przez policję. Funkcjonariusze pałkami potraktowali obywateli, a potem użyto przeciw protestującym armatki wodnej. Pokazuje to różnicę pomiędzy traktowaniem imigrantów, a rodzimych mieszkańców swojego kraju. Prawa uchodźców stoją, jak widać wyżej w hierarchii od praw Włochów.
Czytaj dalej

Podziel się i skomentuj