Piątek, 20 października 2017

Protest w Hiszpanii popierający przyjęcie uchodźców został zorganizowany przez stronników Putina!

Opublikowano: 18 czerwca 2017 11:50:00
Podziel się i skomentuj

Szokujące informacje na temat niedawnych protestów lewicowych środowisk w Hiszpanii, w którym uczestnicy wyrazili poparcie dla przyjęcia uchodźców. Według informacji medialnych organizatorem jest partia Podemos, która znana jest z proputinowskich sympatii.

Protest w Hiszpanii popierający przyjęcie uchodźców został zorganizowany przez stronników Putina!

Protesty zaczęto organizować już 9 czerwca. Na portalu CasoAislado.com pojawił się wtedy apel Pablo Iglesiasa, założyciela Podemos, w którym polityk nawoływał obywateli do licznego przybycia na protest „dla uchodźców” w Madrycie. „Hiszpania musi przyjąć więcej uchodźców. Zorganizujmy wielką demonstrację” – czytamy w tekście.

Protesty zaczęły się 9 czerwca. Pablo Iglesias, lider Podemos, nawoływał do licznego przybycia na protest. Jak wyjaśnił "Hiszpania musi przyjąć więcej uchodźców".


W oświadczeniu partia wezwała również rząd do przyjęcia wymaganej liczby uchodźców oraz zagwarantowania im podstawowych praw.

Partia, która jest obecnie trzecią siłą w parlamencie hiszpańskim, słynie z tego, iż widzi w Rosji potencjalnego sojusznika Hiszpanii. Chcą też większej autonomii w relacjach z USA i NATO.

- Po upadku Związku Sowieckiego, NATO przestało spełniać swoją funkcję. Rozumiemy zobowiązania międzynarodowe, ale uważamy też, że Europa zasługuje na lepszą i niezależną od Stanów Zjednoczonych współpracę militarną – mówił Iglesias.

Niektóre media na początku obecnego roku twierdziły, że kryzys migracyjny jest celową zagrywką Kremla, która miała na celu destabilizację UE. M.in. informował brytyjski "The Independent", że Rosja prowadzi w zachodnich mediach akcję dezinformacyjną na temat imigrantów.

Hiszpania przyjęła do tej pory 1304 uchodźców, choć zobowiązała się ulokować u siebie 17 tys.

Podziel się i skomentuj