Poniedziałek, 23 października 2017

Syn Anny Walentynowicz: Tusk zidiociał, całkowicie przesiąkł Brukselą i polityczną poprawnością

Opublikowano: 17 czerwca 2017 13:00:31
Podziel się i skomentuj

– Auschwitz to lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby uchronić swoich obywateli – powiedziała 14 czerwca, w czasie obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych, premier Beata Szydło. - Musimy przypominać, kto był katem, kto ofiarą.

Wiele mediów zagranicznych, szczególnie niemieckich było oburzonych tymi słowami. Tłumaczono je jako atak na Niemcy, będący jednocześnie obroną polskiej polityki imigracyjnej. Skomentować ich na Twitterze nie omieszkał również Donald Tusk.

Syn Anny Walentynowicz: Tusk zidiociał, całkowicie przesiąkł Brukselą i polityczną poprawnością

- Takie słowa w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera - napisał przewodniczący Rady Europejskiej.

O opinię na jego komentarz portal wpolityce.pl zapytał Janusza Walentynowicza, syna legendarnej "Anny Solidarność", działaczki Wolnych Związków Zawodowych, współzałożycielki NSZZ „Solidarność”, która była jedną z ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154M w Smoleńsku.


- Absolutnie uważam, że słowa pani premier Szydło były jak najbardziej na miejscu, one odnosiły się do naszego bezpieczeństwa. I nie ma znaczenia, z której strony jest niebezpieczeństwo. Czy jest ono ze strony jawnego agresora zewnętrznego, czy też agresora ukrytego, który walczy z europejskimi wartościami kulturalnymi i chrześcijańskimi. Tu bezpieczeństwo Polaków jest przede wszystkim najważniejsze. To, że Tusk coś takiego napisał świadczy o jego zidioceniu. Całkowicie przesiąkł Brukselą i polityczną poprawnością, a ponadto - to moja prywatna opinia- jest absolutnym zdrajcą Polski, narodu polskiego i polskich interesów - mówi Janusz Walentynowicz. - Tusk od samego początku nienawidzi pana prezydenta Dudy, pani premier Szydło i rządu Prawa i Sprawiedliwości, bo prawdopodobnie obawia się, że wszystkie szwindle wyjdą na wierzch- a sporo ich już wyszło- i wszyscy dowiedzą się, że on o tym wszystkim wiedział. W związku z tym atakuje na wszelkie możliwe sposoby, w myśl twierdzenia, że najlepszą obroną jest atak. Myślę, że taką strategię właśnie przyjął. Wcześniej czy później ten zdrajca odpowie za to, co do tej pory zrobił Polsce i Polakom.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Gowin chce ułatwić przyznawanie obywatelstwa ukraińskim imigrantom. Narodowcy krytykują politykę PiS
- Moim zdaniem potrzebna jest bardzo odważna decyzja, żeby nie tylko otworzyć polski rynek pracy dla Ukraińców, ale żeby w ogóle Polskę otworzyć dla Ukraińców i żeby otworzyć perspektywy przyznawania obywatelstwa polskiego – mówił wicepremier cytowany przez lokalne Radio PiK.
Więcej...

Belgia: Imigranckie gangi atakują już nawet miejscowe dzieci [WIDEO]
Przed kilkoma dniami grupa ok. 20 młodych imigrantów sprowokowała bójkę w pobliżu dworca kolejowego w Aalst, kradnąc czapkę. Kilku belgijskich nastolatków (najmłodszy miał 12 lat) nie miało szans i poważnie ucierpiało w starciu.
Czytaj dalej

Szlachtowicz: Czy wreszcie jest szansa, by ktoś zatrzymał zabieranie polskich dzieci?
W całej Europie bestialsko zabiera się dzieci Polakom, a marazm z jakim podchodzą do tego włodarze naszego Państwa jest trudny do zrozumienia. Czy pojawia się światło w tunelu i poszkodowane rodziny mogą liczyć na pomoc? Czy wreszcie rząd Beaty Szydło stanie na wysokości zadania i zacznie prawdziwą walkę o polskie dzieci?
Czytaj dalej

Włochy: Siły bezpieczeństwa brutalnie spacyfikowały narodowców protestujących przeciw nadawaniu obywatelstwa imigrantom [WIDEO]
Niestety demonstracja nie przebiegła pokojowo, ponieważ zgromadzeni zostali zaatakowani przez policję. Funkcjonariusze pałkami potraktowali obywateli, a potem użyto przeciw protestującym armatki wodnej. Pokazuje to różnicę pomiędzy traktowaniem imigrantów, a rodzimych mieszkańców swojego kraju. Prawa uchodźców stoją, jak widać wyżej w hierarchii od praw Włochów.
Czytaj dalej

Źródło: wpolityce.pl
Podziel się i skomentuj