Poniedziałek, 23 października 2017

Andrzej Duda: "Nie zgadzam się na to, by w moim kraju na siłę przetrzymywano uchodźców!" [WIDEO]

Opublikowano: 17 czerwca 2017 11:05:00
Podziel się i skomentuj

Podczas zjazdu klubów Gazety Polskiej prezydent Andrzej Duda wygłosił mocną deklarację. Zapowiedział, że nie ma zgody na przetrzymywanie uchodźców siłą w Polsce. Dodał także, że w tej sprawie wysłuchany będzie głos polskiego społeczeństwa.

Andrzej Duda: "Nie zgadzam się na to, by w moim kraju na siłę przetrzymywano uchodźców!" [WIDEO]

- Ja się nie zgadzam na to, żeby w moim kraju wolnych ludzi innych ludzi (...) siłą przetrzymywano, zamykano, więziono. Ja się po prostu na to nie zgadzam. Więc do Polski może zgodnie z prawem i zgodnie z prawem przebywać ten, kto będzie po prostu chciał. I kto będzie rzeczywiście potrzebował pomocy, tę pomoc w Polsce otrzyma - powiedział podczas spotkania z klubami "GP" Andrzej Duda.

- Ja nie wykluczam, że będzie potrzebny nam głos polskiego społeczeństwa również w tej sprawie - dodał prezydent RP

Andrzej Duda odniósł się także do kwestii referendum oraz głosów, by pojawiło się pytanie na temat przyjęcia do Polski uchodźców. Prezydent jasno zadeklarował, że takie referendum powinno pojawić się dopiero w 2019 roku, jak będzie wybierany nowy rząd, ponieważ obecny gabinet ma jasne stanowisko zgodne z wolą większości Polaków- nie przyjmować uchodźców!

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Gowin chce ułatwić przyznawanie obywatelstwa ukraińskim imigrantom. Narodowcy krytykują politykę PiS
- Moim zdaniem potrzebna jest bardzo odważna decyzja, żeby nie tylko otworzyć polski rynek pracy dla Ukraińców, ale żeby w ogóle Polskę otworzyć dla Ukraińców i żeby otworzyć perspektywy przyznawania obywatelstwa polskiego – mówił wicepremier cytowany przez lokalne Radio PiK.
Więcej...

Belgia: Imigranckie gangi atakują już nawet miejscowe dzieci [WIDEO]
Przed kilkoma dniami grupa ok. 20 młodych imigrantów sprowokowała bójkę w pobliżu dworca kolejowego w Aalst, kradnąc czapkę. Kilku belgijskich nastolatków (najmłodszy miał 12 lat) nie miało szans i poważnie ucierpiało w starciu.
Czytaj dalej

Szlachtowicz: Czy wreszcie jest szansa, by ktoś zatrzymał zabieranie polskich dzieci?
W całej Europie bestialsko zabiera się dzieci Polakom, a marazm z jakim podchodzą do tego włodarze naszego Państwa jest trudny do zrozumienia. Czy pojawia się światło w tunelu i poszkodowane rodziny mogą liczyć na pomoc? Czy wreszcie rząd Beaty Szydło stanie na wysokości zadania i zacznie prawdziwą walkę o polskie dzieci?
Czytaj dalej

Włochy: Siły bezpieczeństwa brutalnie spacyfikowały narodowców protestujących przeciw nadawaniu obywatelstwa imigrantom [WIDEO]
Niestety demonstracja nie przebiegła pokojowo, ponieważ zgromadzeni zostali zaatakowani przez policję. Funkcjonariusze pałkami potraktowali obywateli, a potem użyto przeciw protestującym armatki wodnej. Pokazuje to różnicę pomiędzy traktowaniem imigrantów, a rodzimych mieszkańców swojego kraju. Prawa uchodźców stoją, jak widać wyżej w hierarchii od praw Włochów.
Czytaj dalej

Podziel się i skomentuj