Poniedziałek, 23 października 2017

Szwedzkie koleje wprowadzają nowe bilety - mikroczipy wszczepiane pod skórę [WIDEO]

Opublikowano: 17 czerwca 2017 10:03:33
Podziel się i skomentuj

SJ Aktion Bolaget – państwowy operator pociągów w Szwecji, którego 100 % akcji należy do państwa, testuje mikroczipy zastępujące bilety. Jak zapewnia, stało się tak na liczne zapytania klientów chcących sobie ułatwić formalności związane z zakupem biletów na podróż.

Szwedzkie koleje wprowadzają nowe bilety - mikroczipy wszczepiane pod skórę [WIDEO]

Mały czip wykorzystuje tę samą technologię, co wiele kart magnetycznych i bezkontaktowych kart bankowych - NFC (Near Field Communication) - aby umożliwić konduktorom skanowanie rąk pasażerów. NFC to krótko zasięgowy, wysokoczęstotliwościowy, radiowy standard komunikacji pozwalający na bezprzewodową wymianę danych na odległość do 20 centymetrów.

Zarzad SJ zapowiedział, że oczekuje iż około 200 osób zgłosi się do programu pilotażowego mikroczipów, ale użytkownicy muszą zostać najpierw zarejestrowani jako członkowie programu lojalnościowego, aby uzyskać dostęp do usługi. Klienci kupować będą bilety w zwykły sposób logując się na stronie internetowej lub aplikacji mobilnej, a ich numer członkowski, który jest kodem referencyjnym biletu, będzie powiązany z ich czipem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Gowin chce ułatwić przyznawanie obywatelstwa ukraińskim imigrantom. Narodowcy krytykują politykę PiS
- Moim zdaniem potrzebna jest bardzo odważna decyzja, żeby nie tylko otworzyć polski rynek pracy dla Ukraińców, ale żeby w ogóle Polskę otworzyć dla Ukraińców i żeby otworzyć perspektywy przyznawania obywatelstwa polskiego – mówił wicepremier cytowany przez lokalne Radio PiK.
Więcej...

Belgia: Imigranckie gangi atakują już nawet miejscowe dzieci [WIDEO]
Przed kilkoma dniami grupa ok. 20 młodych imigrantów sprowokowała bójkę w pobliżu dworca kolejowego w Aalst, kradnąc czapkę. Kilku belgijskich nastolatków (najmłodszy miał 12 lat) nie miało szans i poważnie ucierpiało w starciu.
Czytaj dalej

Szlachtowicz: Czy wreszcie jest szansa, by ktoś zatrzymał zabieranie polskich dzieci?
W całej Europie bestialsko zabiera się dzieci Polakom, a marazm z jakim podchodzą do tego włodarze naszego Państwa jest trudny do zrozumienia. Czy pojawia się światło w tunelu i poszkodowane rodziny mogą liczyć na pomoc? Czy wreszcie rząd Beaty Szydło stanie na wysokości zadania i zacznie prawdziwą walkę o polskie dzieci?
Czytaj dalej

Włochy: Siły bezpieczeństwa brutalnie spacyfikowały narodowców protestujących przeciw nadawaniu obywatelstwa imigrantom [WIDEO]
Niestety demonstracja nie przebiegła pokojowo, ponieważ zgromadzeni zostali zaatakowani przez policję. Funkcjonariusze pałkami potraktowali obywateli, a potem użyto przeciw protestującym armatki wodnej. Pokazuje to różnicę pomiędzy traktowaniem imigrantów, a rodzimych mieszkańców swojego kraju. Prawa uchodźców stoją, jak widać wyżej w hierarchii od praw Włochów.
Czytaj dalej

Podziel się i skomentuj